Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6168
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest dofinansowanie na usunięcie azbestu

Czwartek, 4 stycznia 2018, 15:08
Aktualizacja: 15:12
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Jest dofinansowanie na usunięcie azbestu
Fot. Paweł Guszała/UM
Ważna informacja dla jeleniogórzan posiadających w swojej nieruchomości rakotwórczy azbest. W 2018 roku nadal będzie można uzyskać dofinansowanie na jego usunięcie. Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Miasta. .

Po raz siódmy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków na usuwanie azbestu. Udział w programie weźmie Miasto Jelenia Góra, dając tym samym szansę swoim mieszkańcom na otrzymanie dotacji. Zanim to się stanie, najpierw urzędnicy chcą określić jakie jest zapotrzebowanie w tym zakresie, czyli czekają na wnioski.

- Prosimy właścicieli nieruchomości o przemyślane decyzje, aby nie wycofywać się z programu, ponieważ później mamy wiele problemów z realizacją efektu ekologicznego. Czekamy na zdecydowanych – apeluje Dorota Żurawska, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami UM.

Dokumenty są do pobrania na stronie internetowej www.jeleniagora.pl. Po wypełnieniu należy do końca stycznia złożyć je w Urzędzie Miasta przy ulicy Okrzei 10 (II piętro, pokój 206e). O dofinansowanie może ubiegać się każdy mieszkaniec Jeleniej Góry, który chciałby przeprowadzić u siebie taką usługę lub uzyskać zwrot poniesionych już kosztów.

- Przypominam, że nie finansujemy kosztów nowego pokrycia dachowego czy elewacji, tylko usunięcie, zabezpieczenie i utylizację azbestu. Dlatego decydując się na udział w tym programie należy „dograć” terminy robót budowlanych – mówi D. Żurawska.

Do tej pory w ramach programu realizowanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze usunięto 325 ton odpadów. To niewiele, bo do 2032 roku z naszego miasta musi zostać usunięte jeszcze ponad pół tysiąca ton tego surowca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group