Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 8543
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest dofinansowanie na usunięcie azbestu

Czwartek, 4 stycznia 2018, 15:08
Aktualizacja: 15:12
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Jest dofinansowanie na usunięcie azbestu
Fot. Paweł Guszała/UM
Ważna informacja dla jeleniogórzan posiadających w swojej nieruchomości rakotwórczy azbest. W 2018 roku nadal będzie można uzyskać dofinansowanie na jego usunięcie. Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Miasta. .

Po raz siódmy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków na usuwanie azbestu. Udział w programie weźmie Miasto Jelenia Góra, dając tym samym szansę swoim mieszkańcom na otrzymanie dotacji. Zanim to się stanie, najpierw urzędnicy chcą określić jakie jest zapotrzebowanie w tym zakresie, czyli czekają na wnioski.

- Prosimy właścicieli nieruchomości o przemyślane decyzje, aby nie wycofywać się z programu, ponieważ później mamy wiele problemów z realizacją efektu ekologicznego. Czekamy na zdecydowanych – apeluje Dorota Żurawska, kierownik Referatu Gospodarki Odpadami UM.

Dokumenty są do pobrania na stronie internetowej www.jeleniagora.pl. Po wypełnieniu należy do końca stycznia złożyć je w Urzędzie Miasta przy ulicy Okrzei 10 (II piętro, pokój 206e). O dofinansowanie może ubiegać się każdy mieszkaniec Jeleniej Góry, który chciałby przeprowadzić u siebie taką usługę lub uzyskać zwrot poniesionych już kosztów.

- Przypominam, że nie finansujemy kosztów nowego pokrycia dachowego czy elewacji, tylko usunięcie, zabezpieczenie i utylizację azbestu. Dlatego decydując się na udział w tym programie należy „dograć” terminy robót budowlanych – mówi D. Żurawska.

Do tej pory w ramach programu realizowanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze usunięto 325 ton odpadów. To niewiele, bo do 2032 roku z naszego miasta musi zostać usunięte jeszcze ponad pół tysiąca ton tego surowca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
431
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group