Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6748
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest akt oskarżenia w sprawie tragedii w Sylwestra

Czwartek, 29 czerwca 2017, 15:49
Aktualizacja: Piątek, 30 czerwca 2017, 6:42
Autor: Pr–O
Jelenia Góra: Jest akt oskarżenia w sprawie tragedii w Sylwestra
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze skierowała do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze akt oskarżenia przeciwko 28–letniemu obywatelowi Ukrainy Vladyslavowi K., oskarżając go o spowodowanie w stanie nietrzeźwości 31 grudnia 2016 roku w Jeleniej Górze wypadku, w wyniku którego śmierć poniosły dwie dziewczyny w wieku 14 i 16 lat. Grozi mu kara do m12 lat więzienia.

- Do popełnienia przestępstwa zarzucanego oskarżonemu doszło w noc sylwestrową 2016 roku, kiedy Vladyslav K. znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,9 promila alkoholu we krwi, poruszając się kierowanym przez siebie samochodem marki Jeep Grand Cherokee, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, jadąc z prędkością nie mniejszą niż 90 km/h utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik przy moście i uderzył w idące nim małoletnie pokrzywdzone. Następnie, samochód Jeep Grand Cherokee przebił barierki mostu i wpadł do koryta rzeki – informuje prokurator Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

Przeprowadzone postępowanie doprowadziło także do ustalenia, że oskarżony w chwili zdarzenia nie miał prawa użytkować pojazdu, należącego do firmy, w której pracował, w związku z czym stanął on pod zarzutem jego zaboru w celu krótkotrwałego użycia.

W toku śledztwa, oskarżony Vladyslav K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Twierdził, że nie pamięta okoliczności w jakich kierował pojazdem marki Jeep.

W wydanej w sprawie opinii sądowo-psychiatrycznej biegli nie stwierdzili żadnych okoliczności, które mogłyby wyłączyć lub ograniczyć u niego zdolność kierowania swoim postępowaniem i rozumienia znaczenia swoich czynów. Biegli wskazali natomiast na istniejące w ich ocenie zwiększone prawdopodobieństwo,
że oskarżony mógłby ponownie popełnić podobny czyn zabroniony, w związku z jego uzależnieniem od alkoholu.

Oskarżony Vladyslav K. jest tymczasowo aresztowany i wraz z aktem oskarżenia został przekazany do dyspozycji sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group