Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 2571
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jesienne porządki czas zacząć. Nie palcie liści!

Sobota, 12 listopada 2011, 9:54
Aktualizacja: 10:47
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jesienne porządki czas zacząć. Nie palcie liści!
Fot. Agrafka
Drzewa już są „łyse’, a liście zakrywają jeszcze zielone trawniki. To znak, że zima już blisko i trzeba rozpocząć generalne porządki jesienne. Warto pamiętać, że nie można wypalać liści, a zgrabione należy wrzucić do specjalnego worka i pozostawić przy śmietniku.

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sprzątają parki z liści i śmieci pozostawionych przez spacerowiczów. Do akcji – prócz grabi – wykorzystywane są również tzw. „dmuchawy”, które przenoszą rozsypane liście w jedno miejsce oraz „odkurzacz”, czyli traktorek z przyczepą, który usuwa z trawników opadłe liście.

Niektórzy mieszkańcy, którzy chcąc pozbyć się nadmiernej ilości liści, rozpalają z nich ogniska. Smugi dymu w pogodny dzień unoszą się szczególnie nad działkami, lecz także w pobliżu zadrzewionych traktów, choćby rejonu ulicy Słowackiego i Mickiewicza. Straż miejska może za takie działania wlepić mandat. Nie warto więc ryzykować.

Lepiej zagrabione liście wrzucić do specjalnych worków na odpady organiczne, które można zakupić zarówno w sklepach ogrodniczych, jak i w MPGK. Należy pamiętać, że pełnego worka nie można wrzucić do śmietnika, należy go postawić obok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group