Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3513
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jerzy Lenard zastępcą prezydenta miasta

Środa, 12 sierpnia 2009, 13:02
Aktualizacja: Czwartek, 13 sierpnia 2009, 7:47
Autor: Mar
JELENIA GÓRA: Jerzy Lenard zastępcą prezydenta miasta
Jerzy Lenard 13 lipca podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta.
Fot. TEJO
Prawie w samo południe prezydent Marek Obrębalski ogłosił dzisiaj, kto zostanie nowym zastępcą prezydenta. Miejsce zwolnione przez Jerzego Łużniaka, obecnie wicemarszałka województwa dolnośląskiego, zajmie od 17 sierpnia Jerzy Lenard.

- Zdecydowałem o tej nominacji po rozpatrzeniu kilku kandydatur – mówił prezydent Obrębalski – w tej stawce, pan Jerzy Lenard, osoba niezwykle pracowita, dokładna i skrupulatna, wierzę, że te cechy będą procentowały na tym stanowisku.

Jerzy Lenard, dotychczas radny PO, traci mandat z mocy prawa w momencie objęcia funkcji. W jego miejsce radnym będzie kolejny kandydat z listy PO w wyborach w roku 2006, który zdobył najwięcej głosów. Radną zostanie Ewa Olchówka, mieszkanka Jagniątkowa.

Nowy zastępca przejmie prawie ten sam zakres obowiązków, jakie miał Jerzy Łużniak. Odpowiadać będzie za gospodarkę komunalną, inwestycje, mieszkaniówkę.

Jerzy Lenard ma 37 lat, skończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie na kierunku gospodarka regionalna i miejska. Pochodzi z Podkarpacia, w Jeleniej Górze zamieszkał 13 lat temu, po zawarciu związku małżeńskiego z rodowitą jeleniogórzanką. Przez ostatnie sześć lat pracował jako doradca i konsultant dla przedsiębiorców po kolei w Kowarach, w jeleniogórskim Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców a ostatnio w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group