Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5471
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Jelonka głosowała na Bronka”

Poniedziałek, 5 lipca 2010, 11:18
Aktualizacja: 11:52
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Jelonka głosowała na Bronka”
Fot. agrzywacz
Takie jeleniogórskie hasło wyborcze stworzone na potrzebę kampanii prezydenckiej kandydata PO, Bronisława Komorowskigo, przyniosło oczekiwane efekty. W Jeleniej Górze na nowego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zagłosowało aż 67.23, a w powiecie jeleniogórskim 68.77 procent uprawnionych do głosowania. Było to największe procentowe poparcie na Dolnym Śląsku.

Wczoraj do urn w drugiej turze wyborów prezydenckich z Jeleniej Góry poszło 52,02 procent uprawnionych do głosowania czyli 38 642 osoby, z czego 505 głosów zostało oddane niepoprawnie przez co stały się one nieważne. Z powiatu jeleniogórskiego natomiast zagłosowało 52,81 procent. Średnia krajowa dotycząca frekwencji ukształtowała się na poziomie 55, 29 procent. Co ważne podczas wyborów nie odnotowano żadnych zamieszek czy agitacji.

- Całe wybory przebiegały bardzo spokojnie, bez żadnych zakłóceń – mówi Agata Rycyk, starszy radca w delegaturze krajowego biura wyborczego w Jeleniej Górze.

Hubert Papaj z PO podkreślał, że miasto i powiat jeleniogórski kolejny raz znalazły się na Dolnym Śląsku w ścisłej czołówce procentowego poparcia od dzisiaj nowego prezydenta, Bronisława Komorowskiego.

- Dziękujemy wszystkim za to zaufanie i poparcie. Teraz postaramy się wszystkie swoje obietnice w bliższym lub dalszym terminie zrealizować. Myślę, że to poparcie jeleniogórzan w dużej mierze wiąże się również z tym, jak Platforma Obywatelska działa w naszym mieście. Jesienią br. przedstawimy program działania na kolejne cztery lata i mam nadzieję, że mieszkańcy Jeleniej Góry i powiatu poprą nas w wyborach samorządowych – mówi Hubert Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (78)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
542
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group