Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6122
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelonka Brass–Band zagra w Muszli Koncertowej

Piątek, 26 lipca 2013, 6:57
Aktualizacja: 6:58
Autor: Manu
Jelenia Góra: Jelonka Brass–Band zagra w Muszli Koncertowej
Fot. Organizator/Filharmonia
Już w nadchodzącą sobotę (27 lipca) o godz. 16.00 w Muszli Koncertowej w Cieplicach wystąpi Jelonka Brass–Band. Największą część repertuaru zespołu zajmują utwory klasyczne i pozycje rozrywkowe.

Pomysł założenia zespołu Jelonka Brass-Band w oparciu o instrumenty dęte blaszane narodził się dziesięć lat temu w głowie Artura Nowaka - jednego z muzyków jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej. Zespół koncertuje nie tylko w Polsce, lecz także w Niemczech i Czechach.

W repertuarze Jelonka Brass-Band opracowywanym specjalnie na skład instrumentalny znaleźć można niemal każdy rodzaj muzyki. Są wśród nich utwory czysto klasyczne epoki renesansu, baroku czy klasycyzmu, kompozycje Bacha, Haendla i Mozarta, a także arie, sonaty czy ronda. Zespół gra również sztandarowe pozycje rozrywkowej muzyki hiszpańskiej, angielskiej czy brazylijskiej. Nie obcy jest też swing i jazz.

Jelonka Brass-Band gra w niezmiennym od pięciu lat składzie: Paweł Juryś – trąbka, Jędrzej Tomczyk – trąbka, Małgorzata Suchowierzch – waltornia, Wojciech Fijak – puzon i Artur Nowak – tuba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group