Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2250
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Jeleniogórzanin w Rio

Piątek, 27 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 27 kwietnia 2007, 18:36
Autor: KED
Młodzieżowa Reprezentacja Polski w siatkówce na siedząco zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Świata w Rio de Janeiro w Brazylii.

W zmaganiach uczestniczyło dwanaście najlepszych zespołów ze wszystkich kontynentów, które organizatorzy podzielili na dwie grupy po sześć drużyn. Zmagania w tej fazie turnieju odbywała się systemem „każdy z każdym”. W grupowej fazie imprezy Polacy zwyciężyli z Brazylią i Kazachstanem oraz przegrali z Iranem, Rosją i Bośnią. Wyniki te nie dały niestety naszej reprezantacji awansu do walki o medale i ostatecznie została ona sklasyfikowana na siódmym miejscu. Tytuł Mistrzowski wywalczyli siatkarze z Iranu, przed Rosją i Niemcami.

W składzie drużyny narodowej znalazł się jeleniogórzanin Grzegorz Samczyk. Tegoroczny maturzysta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 swoją przygodę z siatkówką na siedząco rozpoczął przed rokiem i zdaniem kolegów z drużyny i trenerów jest dużym talentem w tej dyscyplinie sportu. Posiada schorzenie narządu ruchu – niedowład kończyny dolnej. Jak mówi w siatkówkę na siedząco gra dla przyjemności i traktuje to jako hobby. Wyjazd do Brazylii był pierwszym w jego sportowej karierze

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group