Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6718
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelnia Góra/Kraj: Jeleniogórzanin w finale Mam Talent

Sobota, 10 listopada 2012, 7:55
Aktualizacja: 7:58
Autor: Agrafka
Jelnia Góra/Kraj: Jeleniogórzanin w finale Mam Talent
Fot. Archiwum Zespołu
24 listopada będzie można zobaczyć pochodzącego z Jeleniej Góry Dominika Stankiewicza, perkusistę w finale 5. edycji programu TVN „Mam talent”, gdzie wystąpi wraz z zespołem Recykling Band. Chłopakiem oczarowana była Agnieszka Chylińska.

Recycling Band tworzy pięciu studentów uczących się w Krakowie, którzy w większości grają na instrumentach, wykonanych z odpadków. Ich pasją jest muzyka oraz chęć zwrócenia uwagi na problem z segregacją i przetwarzaniem odpadów. Mają od 21 do 23 lat.

W skład zespołu wchodzą: Dominik – student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale jazzu i muzyki współczesnej w klasie perkusji, Maciej – student V roku AGH, kierunek metalurgia. Jest autorem większości instrumentów. Odpowiada za kontakty z mediami; Kamil – absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Gitarzysta, konstruktor instrumentów z odpadów; Szymon – student kontrabasu jazzowego, przygodę z muzyką zaczął w wieku 3 lat i przez 12 lat uczył się gry na skrzypcach, później na kontrabasie. Bierze udział w różnych projektach muzycznych. W Recycling Band gra na butlo basie; Piotr – muzyk instrumentalista. Obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale instrumentalnym, kierunek fortepian jazzowy. W Recycling Band odpowiada za instrumenty klawiszowe, melodykę i instrumenty perkusyjne.

Pierwszy raz w pełnym składzie wystąpili w listopadzie 2011 roku. Grają nie tylko jazz, ale też techno czy hip-hop.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group