Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10344
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie: takie infokioski to wstyd!

Wtorek, 22 stycznia 2013, 8:48
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2013, 7:34
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie:  takie infokioski to wstyd!
Fot. Mea
– Miały być chlubą miasta świadczącą o tym, że Jelenia Góra idzie z duchem czasu i postępu, tymczasem są wstydem dla naszego miasta – piszą nasi Czytelnicy o jeleniogórskich infokioskach. Urządzenia działały bowiem tylko przez kilka miesięcy, a kiedy zostały porozbijane przez wandali zabezpieczono je folią, i tak stoją do dziś. Czy to się zmieni?

W elektronicznych informatorach, turyści i mieszkańcy mogą znaleźć informacje o projekcie „Południowo – Zachodni Szlak Cysterski”, m.in. o 36 obiektach cysterskich i pocysterskich, w tym o Pocysterskim Zespole Klasztornym i Kościele parafialnym Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach, a także ich zdjęcia, mapy i panoramy. Turyści i mieszkańcy mogą z nich również wysyłać e-maile. Mogą - jeśli urządzenia działają. Ale od kilku miesięcy jeden z najważniejszych infokiosków przy Ratuszu stoi oklejony folią. Podobnie jest przy ul. Oskara Langego.

- Staramy się przejąć te urządzenia od firmy, która je montowała, bo dotychczas nie są one nasze i nie możemy ich naprawić – tłumaczy Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry. – Czy nie lepiej je zdemontować? Moim zdaniem, nie. Nie można dla kaprysu kilku wandali usuwać czegoś, co służy mieszkańcom i turystom. Idąc takim tropem musielibyśmy dochodzić do absurdów i likwidować wiaty przystankowe, znaki drogowe, itp. Mam nadzieję, że niebawem sfinalizujemy przejęcie tych urządzeń i zajmiemy się ich naprawą. Obecnie nie wiem, jakie to będą koszty – dodaje prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
457
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group