Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5831
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleniogórzanie podarowali na WOŚP ponad 89 tysięcy złotych. Trwają jeszcze licytacje

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 stycznia 2013, 11:21
Aktualizacja: 22:39
Autor: mea
Fot. mea
Ponad 400 wolontariuszy zbierało pieniądze podczas niedzielnego 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie udało się zebrać ponad 89 tys. zł, czyli podobnie jak w ubiegłym roku. Połowa tej kwoty zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo–leczniczych. Poza tym w krwiobusie ustawionym w jeleniogórskim Rynku pobrano 13 litrów krwi.

- Łącznie zebraliśmy ponad 47 tys. zł, rekord puszki w naszym sztabie wyniósł 797 zł. Z loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zebrano 1400 zł. Ponadto z licytacji uzbieraliśmy 4335 zł – powiedziała Anna Kamińska, ze sztabu Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

- Mimo że nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu to wszyscy świetnie się bawili, mieszkańcy chętnie wrzucali datki i uczestniczyli w imprezie, nie było nieprzyjemnych incydentów, żadna z puszek nie została naruszona, nie było też kradzieży, więc jesteśmy zadowoleni z przebiegu akcji – dodała.

Z rzeczy zebranych przez sztab harcerzy najdrożej sprzedane zostały maskotki od straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, każda za 500 zł. Koszulkę z Albertem Einsteinem wylicytowano za 300 zł, tort WOŚP za 250 zł, dzień w siedzibie jeleniogórskiej straży pożarnej, lot szybowcem i wycieczkę na Śnieżkę ze strażą graniczną, poszły (każda z ofert) za 150 zł, czerwony sweter prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły został sprzedany za 110 zł.

Sztab Stowarzyszenia Młodzieżowego All-Ternatywa uzbierał ok. 42 tys. zł. – Rekord puszki w naszym sztabie wyniósł aż 1600 zł. Z czwartkowej licytacji, która odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej podczas koncertu uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych, uzbieraliśmy 1075 zł, natomiast z niedzielnej uzyskaliśmy 1800 zł – powiedział Jakub Thauer ze sztabu SM All-Ternatywa.

Podczas niedzielnej licytacji prowadzonej przez sztab SM All-Ternatywa najwięcej zapłacono również za koszulkę z wizerunkiem Alberta Einsteina, bo aż 300 zł. Bilet na lot szybowcem, tort WOŚP oraz piłkę z autografem piłkarzy z Klubu Sportowego VIVE Targi Kielce sprzedano (każdą z rzeczy) za 200 zł, strój szefa kuchni z nożem i książką kucharską oraz autografem Roberta Sowy wylicytowano za 180 zł, apteczkę z autografem Jurka Owsiaka sprzedano za 150 zł.

- To jednak nie koniec, bowiem od jutra prowadzone będą jeszcze licytacje przez Internet. Będzie można kupić m.in. karnet na basen z dziesięcioma wejściami do Pałacu Wojanów, kalendarz kieszonkowy WOŚP, przewodniki po Karpaczu czy też monety okolicznościowe – zaznaczył Kuba Thauer. Informacje na temat licytacji można znaleźć na stronie www.wosp.tk w zakładce aukcje.

Warto podkreślić, że z jeleniogórskiego Rynku prowadzone były cztery relacje na żywo w programie telewizyjnym TVP2. – Dlatego „Światełko do Nieba” w naszym mieście zostało wypuszczone wcześniej, czyli o 19.50 na potrzeby TVP2, gdyż o tej właśnie porze było wejście na antenę – wyjaśniła Anna Kamińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 15-01-2013 11:51
a ciekawe ile kosztowała organizacja tego wszystkiego
~mts 15-01-2013 12:41
Ja i tak zapłaciłem Owsiakowi chociaż nie chciałem, bo miasto zorganizowało koncert z samorządowych pieniędzy, czyli moich podatków.
~... 15-01-2013 12:54
....ciekawe kto kupil czerwony sweterek Complexa...pewnie sam go sobie wylicytowal bo nie sadze zeby znalazl sie ktos kto kupi ... znielubianego "prezydenta"...no chyba ze jakas szkola sie zrzucila i na wiosne przebiora w ten sweterk Marzanne...
~zły 15-01-2013 14:24
Brawo! Wielki sukces! Czemu go nie powtarzać? WOŚP każdej niedzieli! Na policję, na oświatę, na kulturę, na gospodarkę, na wojsko, na wszystko, czego już w Polsce prawie nie ma. Wszystkie media w służbie WOŚP! Po co? Aby władza mogła spokojnie nadal marnować pieniądze z naszych podatków. Aha, i trochę kasy na Przystanek Woodstock latem, aby nasze dzieci potaplały się w owsiakowym błocie, zwanym też "Akademią Sztuk Przepięknych. Co zostanie dla naszych wnuków? SZAMBO. Albo się obudzimy jako NARÓD.
CН.W.D.P. 15-01-2013 18:21
JAKA JEST AKTUALNIE LICZBA MIESZKAŃCÓW JELENIEJ GÓRY??
~ala 15-01-2013 19:00
dzieci po zdaniu puszek a mający jeszcze identyfikatory były obszukiwane przez policję(obszukiwane dziecko bez obecności rodzica!)Skandal nad skandale!Dzieci co na mrozie za free zbierały do puszek zostały poniżone i potraktowane jak złodzieje!Rodzice,nie pozwalajcie dzieciom na przyszłość kwestować,niech zbiera policja dla owsiaka skora tylko na to ich stać.Wstyd i hańba,ale widocznie to prawda co pisali że komu uczciwie pracować się nie chce to idzie do policji na łatwy i darmowy chleb.Hańba!
~jood 15-01-2013 22:10
Oczywiście zabużańskie ... już dyżuruje na forum. A ty "ala" wymyśl coś lepszego, bo w taką bzdurę to chyba nawet babcie od pana Rydzyka nie uwierzą.
~zły 16-01-2013 8:04
Dzieci zbierały pod kościołami na zakup sprzętu medycznego. Który to raz? Kto produkuje sprzęt medyczny? WOŚP i wszystko jasne! Dziadek (60 lat) Jurek na razie nie zbierał na sprzęt "medyczny" do eutanazji. Ale już zaczął coś o eutanazji mówić. Póki co, wycofał się. Na razie chyba więc na tamten świat się nie wybiera? Czemu my, Polacy dajemy się tak ogłupiać?
~adam2 16-01-2013 8:05
nie pisac zle bo podniosom podatki od nieruchomosci
~zły 16-01-2013 8:37
Nic głupszego niż twierdzić, że nie należy protestować, albo głośno mówić prawdę, bo będzie jeszcze gorzej. Tak zachowują się tylko niewolnicy. Polacy narodem niewolników? Już?
~urszula 16-01-2013 8:59
Polacy - narodem marud i ciągłych krytykantów, w dużej mierze. Jak coś jest fajnego, ktos cos robi dobrego, to trzeba od razu dopatrywać się drugiego dnia i anonimowo"opluwać". Oby nikt z krytyków nie musiał korzystać ze sprzętu i wsparcia WOŚP. SIE MA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group