Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 7462
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie podarowali na WOŚP ponad 89 tysięcy złotych. Trwają jeszcze licytacje

Wtorek, 15 stycznia 2013, 11:21
Aktualizacja: 22:39
Autor: mea
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie podarowali na WOŚP ponad  89 tysięcy złotych. Trwają jeszcze licytacje
Fot. mea
Ponad 400 wolontariuszy zbierało pieniądze podczas niedzielnego 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie udało się zebrać ponad 89 tys. zł, czyli podobnie jak w ubiegłym roku. Połowa tej kwoty zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo–leczniczych. Poza tym w krwiobusie ustawionym w jeleniogórskim Rynku pobrano 13 litrów krwi.

- Łącznie zebraliśmy ponad 47 tys. zł, rekord puszki w naszym sztabie wyniósł 797 zł. Z loterii fantowej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, zebrano 1400 zł. Ponadto z licytacji uzbieraliśmy 4335 zł – powiedziała Anna Kamińska, ze sztabu Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.

- Mimo że nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu to wszyscy świetnie się bawili, mieszkańcy chętnie wrzucali datki i uczestniczyli w imprezie, nie było nieprzyjemnych incydentów, żadna z puszek nie została naruszona, nie było też kradzieży, więc jesteśmy zadowoleni z przebiegu akcji – dodała.

Z rzeczy zebranych przez sztab harcerzy najdrożej sprzedane zostały maskotki od straży pożarnej i pogotowia ratunkowego, każda za 500 zł. Koszulkę z Albertem Einsteinem wylicytowano za 300 zł, tort WOŚP za 250 zł, dzień w siedzibie jeleniogórskiej straży pożarnej, lot szybowcem i wycieczkę na Śnieżkę ze strażą graniczną, poszły (każda z ofert) za 150 zł, czerwony sweter prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły został sprzedany za 110 zł.

Sztab Stowarzyszenia Młodzieżowego All-Ternatywa uzbierał ok. 42 tys. zł. – Rekord puszki w naszym sztabie wyniósł aż 1600 zł. Z czwartkowej licytacji, która odbyła się w Filharmonii Dolnośląskiej podczas koncertu uczniów jeleniogórskich szkół muzycznych, uzbieraliśmy 1075 zł, natomiast z niedzielnej uzyskaliśmy 1800 zł – powiedział Jakub Thauer ze sztabu SM All-Ternatywa.

Podczas niedzielnej licytacji prowadzonej przez sztab SM All-Ternatywa najwięcej zapłacono również za koszulkę z wizerunkiem Alberta Einsteina, bo aż 300 zł. Bilet na lot szybowcem, tort WOŚP oraz piłkę z autografem piłkarzy z Klubu Sportowego VIVE Targi Kielce sprzedano (każdą z rzeczy) za 200 zł, strój szefa kuchni z nożem i książką kucharską oraz autografem Roberta Sowy wylicytowano za 180 zł, apteczkę z autografem Jurka Owsiaka sprzedano za 150 zł.

- To jednak nie koniec, bowiem od jutra prowadzone będą jeszcze licytacje przez Internet. Będzie można kupić m.in. karnet na basen z dziesięcioma wejściami do Pałacu Wojanów, kalendarz kieszonkowy WOŚP, przewodniki po Karpaczu czy też monety okolicznościowe – zaznaczył Kuba Thauer. Informacje na temat licytacji można znaleźć na stronie www.wosp.tk w zakładce aukcje.

Warto podkreślić, że z jeleniogórskiego Rynku prowadzone były cztery relacje na żywo w programie telewizyjnym TVP2. – Dlatego „Światełko do Nieba” w naszym mieście zostało wypuszczone wcześniej, czyli o 19.50 na potrzeby TVP2, gdyż o tej właśnie porze było wejście na antenę – wyjaśniła Anna Kamińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
584
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group