Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4664
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórzanie kupią sześćset mieszkań

Piątek, 25 listopada 2011, 9:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: UM
Część nabyli już, pozostałe przejmą na własność do końca grudnia i w przyszłym roku na zasadach aktualnie obowiązujących, czyli za jeden procent wartości.

Prawie czterysta mieszkań sprzedanych już w tym roku, grupo ponad półtorej setki przygotowanych w pełni do sprzedaży, z gwarancją, że transakcja będzie zrealizowana jeszcze przed końcem grudnia i co najmniej tysiąc na takim etapie wniosków, że sprzedaż nastąpi z całą pewnością w przyszłym roku na zasadach obowiązujących teraz – to znaczy za jeden procent wartości.

– Takie są liczby, szacujemy, że w 2011 r. lokatorzy wykupią ok. 600 mieszkań. – mówi Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – To nie przekłada się na wysokie dochody miasta, bo kwoty nie są wysokie, ale pozwala porządkować sprawy mienia komunalnego. Staramy się sugerować mieszkańcom, by niektóre domy wykupywali wspólnie, to znaczy jednocześnie przez wszystkich lokatorów, wtedy łatwiej jest synchronizować takie transakcje i często zawiązujące się wspólnoty z takich podpowiedzi korzystają – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group