Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 6781
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie hojnie wsparli Orkiestrę Serc

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 10:18
Aktualizacja: Wtorek, 13 stycznia 2015, 8:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie hojnie wsparli Orkiestrę Serc
Fot. Tomasz Raczyński
Ponad 94 tys. zł zebrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Jeleniej Górze. W dwóch sztabach: Karkonoskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego oraz All– ternatywie pieniądze zbierało ponad 400 wolontariuszy. Pierwszy sztab zebrał około 5 tys. zł mniej, niż w roku ubiegłym, drugi nieco więcej, ale jak mówią przedstawiciele sztabów – w 23.finale WOŚP główną rolę odegrała pogoda, w tym mokry, marznący śnieg i bardzo silny wiatr.

W minionym roku łączna kwota, która wpłynęła na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Jeleniej Góry to 99 tys. zł.

– W 23. Finale WOŚP w sztabie ZHP 254 wolontariuszy zebrało 51 tys. 815 zł, z czego ponad 3,5 tysiąca pochodziło z licytacji – informuje Anna Kamińska, skarbnik sztabu ZHP. – W tym roku niestety ludzi odstraszyła pogoda. Było bardzo wietrznie i zimno. Wielu jeleniogórzan nie wychodziło z domu, ale ci, którzy przyszli na finał nie żałowali pieniędzy – dodaje A. Kamińska.

Maria Łabaziewicz, komendantka Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze wymienia, że na licytacji najdrożej wylicytowano maskotkę strażaków (450 zł), wjazd na Śnieżkę ze strażą graniczną (250 zł) oraz dzień u strażaków (około 200 zł). Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła w tym roku na licytacje przekazał witraż jeleniogórskich kamieniczek autorstwa Edyty Kulli. W cenie – w obydwu sztabach - były też maskotki Inspekcji Transportu Drogowego. Sztab Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Młodzieży All–ternatywa ze 150 wolontariuszami zebrał łącznie 42 tys. 600 zł.

- Naszych wolontariuszy pogoda nie odstraszyła, przez dziewięć lat, od kiedy gramy z WOŚP, zdążyliśmy się zahartować – żartuje Paweł Gluza. - Najwięcej w tym roku – po około dwa tys. zł - zebrali: Paweł Bigus i Paweł Szabat. Ogólnie wynik w porównaniu do roku ubiegłego jest nieco wyższy, co nas bardzo cieszy – dodaje P. Gluza.

Jak wymienia Kornel Kowalski, koordynator sztabu, na licytacji przedmiotów oddanych All-ternatywie, można było kupić m.in. tort w kształcie serca ufundowany przez Cukiernię Jelonek, torbę z banera WOŚP wiszącego w minionym roku na Pałacu Kultury i Nauki, pluszowego krokodyla czy gadżety WOŚP. Łączna kwota z licytacji tego sztabu to około 2 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group