Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 10916
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski trip–hop Szyderców w Cieplicach

Piątek, 21 czerwca 2013, 7:37
Aktualizacja: 7:39
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórski trip–hop Szyderców w Cieplicach
Fot. Organizator
Koncert świetnej trip–hopowej grupy Scoffers „Z Jeleniej Góry do Góry”, w której dwie członkinie pochodzą naszego regionu, odbędzie się 30 czerwca w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Wstęp kosztuje 20 zł.

Przypomnijmy, że Weronika Kowal i Nastazja Babska są absolwentkami szkoły muzycznej w Jeleniej Górze, grają w zespole trip–hopowym Scoffers (Szydercy). Wraz z wytwórnią facePALM FICTION muzycy nagrali swój pierwszy klip do utworu „Boys” (Makul Remix) promujący album zespołu pt. „Special Nothing”. Zespół Scoffers składa się z piątki młodych ludzi: Marta Konik (Pony)- wokal i gitara, Michał Pankowski – gitara, Weronika Kowal – skrzypce, Nastazja Babska - saksofon, syntezator oraz DJ Mr. K (Kamil Kumoś) – gramofony.

Weronika Kowal ma 23 lata i pochodzi z Karpacza, ale związana jest z Jelenią Górą od najmłodszych lat. Razem z Nastazją Babską chodziła do klasy muzycznej w gimnazjum przy I Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Jeleniej Górze. Uczyła się w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II im. St. Moniuszki w klasie skrzypiec. Obecnie przygotowuje się do obrony licencjatu z filologii francuskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nastazja Babska ma 22 lata, również ukończyła I liceum im. St. Żeromskiego, uczyła się też w jeleniogórskiej Szkole Muzycznej I i II stopnia, lecz w klasie saksofonu i fortepianu. Obecnie kończy Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Gra również w innych zespołach.

W twórczości Szyderców można usłyszeć skrzypce, gitarę, saksofon, syntezator, samplowaną perkusję pochodzącą wyłącznie z winyli, tworzoną przez dj-a, dużo efektów dźwiękowych oraz dość specyficzny głos wokalistki. Muzyka ta oscyluje między gatunkami takimi: trip-hop, muzyka instrumentalna czy alternatywna.

Na nowej płycie, która ma być gotowa wiosną przyszłego roku znajdzie się utwór Boys (Makul Remix), do którego powstał klip promocyjny. Remix został wykonany przez Pawła Makula Makulskiego, producenta muzyki z gatunków hip-hop i trip-hop, zwycięzcy prestiżowych konkursów na najlepszy remix (np. Bisc1). Video zrealizowane zostało w całości przez grupę Facepalm Fiction. Obecnie można już w Internecie posłuchać utworów: „Boys” (wersja studyjna + Makul Remix), „You”, „Boring Game”, czy „Wstęp do językoznawstwa”.

Teledysk do utworu „Boys”:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
42
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group