Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5135
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łotwa: Jeleniogórski rajdowiec wybrał Mistrzostwa Litwy

Czwartek, 15 maja 2014, 14:53
Aktualizacja: 14:57
Autor: MDvR
Łotwa: Jeleniogórski rajdowiec wybrał Mistrzostwa Litwy
Fot. Tomasz Amun
Rally Talsi otworzy kalendarz dla olsztyńsko–jeleniogórskiej załogi Daniel Żarna i Łukasz Włoch. Rajd Talsi jest zaliczany nie tylko do Mistrzostw Strefy Północnej, Mistrzostw Łotwy, ale także do Mistrzostw Litwy, w których w całym sezonie będzie rywalizować nasza załoga.

Daniel Żarna: - Rajd Kowno był moim pierwszym startem w prawdziwych mistrzostwach. Bardzo spodobała nam się atmosfera i podejście litewskich organizatorów, dlatego wspólnie z Łukaszem podjęliśmy decyzję o startach właśnie w tych rozgrywkach w sezonie 2014. Myślę że rajdy szutrowe są lepsze do nauki, a to jest nasz cel - przejechać jak najwięcej kilometrów, żeby po pierwsze zbierać rajdowe doświadczenie, jak również zaprzyjaźniać się z samochodem czteronapędowym. Żałujemy trochę pierwszej eliminacji, ponieważ brak punktów odsunął nas na liście startowej na dalszą pozycję. Nasz start wspierają Lakiernie Proszkowe i Obróbka Metalu firma Żarna.

Łukasz Włoch: - Cieszę się bardzo, że wystartujemy poza granicami naszego kraju. Takie wyprawy to fajne wyzwanie i dobra szkoła także dla mnie. Wielką przyjemność sprawia mi jazda po szutrze, myślę że to jest kwintesencja rajdów, najlepsza droga do osiągnięcia pewnego poziomu, na którym nam zależy. Rajdy na Litwie, czy jak w tym przypadku na Łotwie, są bardzo kompaktowe, zawodnikowi potrzeba trzy dni na dwudniowy rajd. Oszczędza to nasz czas, a jak wiadomo czas to pieniądz. Pierwszy dzień ma krótsze odcinki, które trzeba będzie pojechać dobrym tempem, ponieważ to ustawi kolejność na drodze w dniu następnym, co będzie miało większe znaczenie. Z materiałów filmowych wiemy że trasy są bardzo wymagające, zapoznanie odbywa się tylko dwukrotne. Zawodnicy z Łotwy oprócz szybszego tempa wynikającego z umiejętności będą wykorzystywać znajomość trasy. Nie smuci nas to za bardzo, bo wiemy że tak się jeździ na całym świecie i trzeba się tego uczyć od początku. Co raz więcej polskich załóg deklaruje chęć udziału w tych rozgrywkach i pewnie w następnej eliminacji będzie więcej polskich załóg. Wspierają nas Olpol i No Limit Ursus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group