Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 5700
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski radny bez prawa jazdy

Czwartek, 28 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 16:04
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Jeleniogórskiemu radnemu Kazimierzowi K. zatrzymano prawo jazdy. To efekt prowadzonego przez prokuraturę postępowania w związku z ujawnieniem na początku września, że radny siedział pijany w swoim samochodzie, zaparkowanym w pobliżu targowiska na Zabobrzu.

Policja zażądała od K. prawa jazdy dopiero po pewnym czasie od zdarzenia, bo rajca nie został zatrzymany podczas jazdy w stanie nietrzeźwym. Kierowca zażalił się jednak na tę decyzję do Prokuratury Okręgowej, która nie uwzględniła jego wniosku. Prawa jazdy na razie nie odzyskał.

Przypomnijmy. 8 września wieczorem ochroniarz targowiska na Zabobrzu powiadomił policję o siedzącym w aucie w pobliżu bazaru mężczyźnie, który być może jest pijany. Kierowcą samochodu okazał się właśnie rajca. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy po badaniu alkomatem stwierdzili, że kierowca samochodu ma w wydychanym powietrzu 1,82 promila alkoholu.

Kazimierz K. twierdził i nadal twierdzi, że autem nie jeździł, tylko w nim odpoczywał. Poza tym jego auto nie stało na drodze publicznej.

Jednak przepisy zabraniają poruszania się w stanie nietrzeźwym pojazdami nie tylko po drogach, ale w ogóle w ruchu lądowym.

Z naszych informacji wynika, że sprawa radnego zakończyć się może skierowaniem przeciwko niemu aktu oskarżenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group