Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2664
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Droga Krzyżowa – zobacz zdjęcia

Piątek, 21 marca 2008, 15:26
Aktualizacja: Sobota, 22 marca 2008, 6:42
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Droga Krzyżowa – zobacz zdjęcia
Fot. AGA
Kilkuset wiernych przeszło w centrum miasta, ulicami Konopnickiej i 1 Maja, w wielkopiątkowej procesji Via Dolorosa. Orszak na pamiątkę ukrzyżowania Chrystusa uformował się także na osiedlu Zabobrze. Celem był krzyż milenijny.

– W czasach, kiedy istnienie Boga jest głośno i powszechnie poddawane pod wątpliwość, wiara jest szczególnie trudnym wyzwaniem – mówił ksiądz dziekan Bogdan Żygadło, proboszcz parafii św. Erazma i Pankracego podczas rozważań jednej z kolejnych stacji Drogi Krzyżowej. Prosił, aby Zmartchwywstały Chrystus dawał szczególną moc wszystkim, zwłaszcza w Niego wierzącym.

Wierni – głównie ludzie starsi i małe dzieci – podążali ulicami miasta za krzyżem niesionych na barkach społeczności poszczególnych parafii: Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz św. Jana Chrzciciela z Cieplic.

Śpiewano nabożne pieśni wielkopiątkowe oraz modlono się przy rozważaniach poświęconym kolejnym stacjom Męki Pańskiej. Nabożeństwo zakończyło się w sanktuarium pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Symboliczne figury Chrystusa zdjętego z krzyża zostaną umieszczone w grobach pańskich, urządzonych w każdym z kościołów. Wierni będą adorować Zbawiciela przez noc oraz całą Wielką Sobotę. Jutro – poza święceniem pokarmów – odprawione zostaną nabożeństwa Wigilii Paschalnej. W niektórych parafiach w Wielką Sobotę wieczorem, w innych – wcześniej rano w Niedzielę Wielkanocną uroczyście celebrowane będę msze święte rezurekcyjne.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group