Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 10808
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Jeleniogórscy policjanci zagrają razem z WOŚP

Czwartek, 10 stycznia 2013, 6:58
Aktualizacja: 6:58
Autor: 112
Już w niedzielę, po raz XXI zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wolontariusze, jak co roku przystąpią do zbiórki datków. Wzorem lat ubiegłych z WOŚP zagra również jeleniogórska policja.

Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas XXI edycji Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, policjanci garnizonu jeleniogórskiego aktywnie włączyli się w jego organizację. Spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze.

- Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych – zapewnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jednocześnie jeleniogórscy policjanci aktywnie włączą się w różne akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP, między innymi w czasie pikniku służb mundurowych policja udostępni dla dzieci dwa radiowozy ruchu drogowego oraz w namiocie prewencyjnym odbędzie się pokaz policyjnego sprzętu uzbrojenia. W tym roku na licytację główną policja przekazała maskotkę komisarza lwa, maskę pegaz z komorą foniczną oraz dwa kompasy – dodaje.

Policja apeluje by jak co roku osoby kwestujące uważały na złodziei. Każdy przypadek próby kradzieży należy zgłaszać pod numer tel. 997 lub 112.

- Unikajmy miejsc rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery, nie chodźmy sami, najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów, w razie napadu nie starajmy się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze – radzi podinsp. Edyta Bagrowska. - Zapamiętajmy natomiast jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy, podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajmy pomocy i jak najszybciej przekażmy policji informację o kradzieży, jeżeli podejrzewamy kogoś o złe zamiary, nie obawiajmy się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomić policji, pod żadnym pozorem nie zostawiajmy puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają, nie zbierajmy pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok – dodaje rzecznik jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
193
Tak, często
13%
Czasami
46%
Nigdy
7%
Nie, wolę autobus
5%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Śmierć w Staniszowie!
 
Aktualności
W Staniszowie zabawa trwa
 
Aktualności
Koncert w Zachełmiu
 
Turystyka
Z taśmy do kolejki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group