Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5565
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Jeleniogórscy policjanci zagrają razem z WOŚP

Czwartek, 10 stycznia 2013, 6:58
Aktualizacja: 6:58
Autor: 112
Już w niedzielę, po raz XXI zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wolontariusze, jak co roku przystąpią do zbiórki datków. Wzorem lat ubiegłych z WOŚP zagra również jeleniogórska policja.

Mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących podczas XXI edycji Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej, policjanci garnizonu jeleniogórskiego aktywnie włączyli się w jego organizację. Spotykają się z szefami sztabów WOŚP i wolontariuszami zwracając uwagę, na jakie zagrożenia mogą być narażeni i czego powinni unikać, aby bezpiecznie zbierać pieniądze.

- Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału czuwać będzie większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych – zapewnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. - Jednocześnie jeleniogórscy policjanci aktywnie włączą się w różne akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP, między innymi w czasie pikniku służb mundurowych policja udostępni dla dzieci dwa radiowozy ruchu drogowego oraz w namiocie prewencyjnym odbędzie się pokaz policyjnego sprzętu uzbrojenia. W tym roku na licytację główną policja przekazała maskotkę komisarza lwa, maskę pegaz z komorą foniczną oraz dwa kompasy – dodaje.

Policja apeluje by jak co roku osoby kwestujące uważały na złodziei. Każdy przypadek próby kradzieży należy zgłaszać pod numer tel. 997 lub 112.

- Unikajmy miejsc rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery, nie chodźmy sami, najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów, w razie napadu nie starajmy się za wszelką cenę ratować skarbonki, pamiętajmy, że nasze zdrowie jest najważniejsze – radzi podinsp. Edyta Bagrowska. - Zapamiętajmy natomiast jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy, podczas ucieczki sprawcy, głośno wzywajmy pomocy i jak najszybciej przekażmy policji informację o kradzieży, jeżeli podejrzewamy kogoś o złe zamiary, nie obawiajmy się skorzystać z pomocy osób dorosłych lub powiadomić policji, pod żadnym pozorem nie zostawiajmy puszki z pieniędzmi bez nadzoru - niektórzy tylko na to czekają, nie zbierajmy pieniędzy w miejscach, gdzie jest duży tłok – dodaje rzecznik jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group