Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6937
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenią Górę odwiedzi 2 tysiące młodych ludzi

Poniedziałek, 25 maja 2015, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2015, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelenią Górę odwiedzi 2 tysiące młodych ludzi
Fot. Organizator
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 r. odbędą się w Krakowie, ruszyły pełną parą zarówno pod względem promocyjnym, jak i logistycznym. W niedzielę (24.05) przy Bazylice Mniejszej Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze odbyła się akcja promocyjna wielkiego święta młodzieży katolickiej.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dn. 26-31 lipca 2016 r. w Krakowie z udziałem papieża Franciszka, ale stolica Małopolski to nie jedyne miejsce, gdzie pojawi się młodzież z całego świata. W całej Polsce poszczególne diecezje szykują się już logistycznie do przyjęcia milionów wiernych w wieku 16-30 lat.

Potwierdzenie przyjazdu młodych do Jeleniej Góry nadeszło już: ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Republiki Południowej Afryki, Francji, Uzbekistanu, Ukrainy oraz Włoch – w sumie ma to być 2 tysiące osób.

- Rodziny, które przyjmą pielgrzymów muszą zapewnić śniadanie i kolację dla młodych osób oraz doprowadzić na punkt wyznaczony w Jeleniej Górze, gdzie będą się oni zbierali – to jedyne wymogi – powiedział ks. Robert Bielawski, który koordynuje akcję w naszym regionie. Bariera językowa nie jest problemem: - Z doświadczenia wiemy, że można się jakoś dogadać. Otwartość na działanie Pana Boga robi swoje – dodał ks. R. Bielawski.

Podobna promocja ŚDM zaplanowana jest w dn. 31 maja br. w trakcie Marszu Dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Cieplicach. Kolejny termin to 7 czerwca i kościół Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, gdzie młodzież również będzie promować ideę Światowych Dni Młodzieży.

- Potrzebujemy bardzo dużo wolontariuszy w różnych diakoniach: logistyczna, medialna, muzyczna, liturgiczna. Szczególnie do logistycznej, która jest podzielona na różne sekcje: zakwaterowanie, ludzie odpowiedzialni za budowanie bazy rodzin, które przyjmą tych pielgrzymów, sekcja tłumaczy języka francuskiego, angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, czeskiego – mówi ks. R. Bielawski.

Młodzi pielgrzymi będą przebywać w naszym mieście w dn. 20-25 lipca 2016 r. Każdego dnia będą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, jak zwiedzanie Jeleniej Góry, wyjazd do Krzeszowa, a także na stadion we Wrocławiu, gdzie zjadą się wszystkie diecezje z terenu Dolnego Śląska. Ponadto odbędzie się u nas piknik rodzinny i Festiwal Młodych.

Więcej szczegółów na www.domusmariae.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group