Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra zarasta. Kosiarki idą w ruch

Piątek, 13 maja 2011, 8:27
Aktualizacja: 9:25
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra zarasta. Kosiarki idą w ruch
Fot. Maciej Gumny
Wraz z rosnącymi chwastami i trawą rośnie niezadowolenie mieszkańców z wyglądu miasta, a szczególnie poboczy ulic. Trawa po kolana pokazała się przy drogach, na trawnikach między budynkami i na terenach prywatnych. MPGK zapewnia, że kosy pójdą w ruch. Na zarośnięte tereny uwagę zwrócą również strażnicy miejscy.

Najbardziej kłują w oczy mieszkańców zarośnięte trawniki przy pasach drogowych przy Al. Jana Pawła II, Ogińskiego, przy Podwalu czy na terenie przy Osiedlu Robotniczym i wielu innych miejscach. – Trawa przy głównych traktach sięga już miejscami po pas. Co sobie o naszym mieście pomyślą ludzie, którzy przyjeżdżają z zewnątrz? Poczują się jak w buszu – ironizuje pan Waldemar z Zabobrza.

Mieszkańcy bloków przy ul. Kiepury 25, 27 i Paderewskiego 77 w Jeleniej Górze od dwóch lat proszą o wykoszenie trawy na miejskim terenie mieszczącym się między blokami. Odsyłani są jednak od Annasza do Kajfasza.

– Problem zaczął się dwa lata temu. Wcześniej ten teren był koszony przez ZGL. Teraz ZGL oraz Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wykasza zieleń przy budynkach na szerokości około trzech metrów. Pozostały teren o szerokości około 15 metrów i długości około 50 metrów stoi nie wykoszony. Zgłosiłam tę sprawę do ZGL-u, ale oni sądzą, że to nie ich teren. Tymczasem chaszcze stoją już drugi rok i nikt nie ma zamiaru tego wykosić. W minionym roku na tym terenie pojawiły się nawet żmije. Sprawę w tym roku skierowałam do rady miasta w Jeleniej Górze – mówi Elżbieta Matiasz z Zabobrza.

MPGK, które w tym roku wygrało przetarg na utrzymanie miejskiej zieleni, również w pasach drogowych, zapewniło, że pracownicy mieli ruszyć do akcji już w czwartek.
– Trawniki przy pasach drogowych w al. Wojska Polskiego oraz przy ul. Wolności już zostały wykoszone. Nasi pracownicy rozpoczęli koszenie traw w całym mieście, gdzie prace będą systematycznie kontynuowane – mówi Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze.

Straż miejska natomiast zapowiada, że przyjrzy się terenom zielonym oraz żywopłotom i zgłosi wszystkie miejsca, w których trawa lub krzewy mogą ograniczać widoczność i zagrażać bezpieczeństwu. W takich sytuacjach strażnicy będą najpierw pouczać, a następnie karać mandatami o wartości do 500 zł. Jeśli to nie pomoże będą kierować sprawę do sądu.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group