Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 8275
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra "zamyka" lasy

Niedziela, 5 kwietnia 2020, 12:30
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2020, 12:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelenia Góra "zamyka" lasy
Fot. Przemek Kaczałko
Wielu zwolenników aktywnego trybu życia i zdrowia psychicznego bulwersuje wprowadzony od 3 do 11 kwietnia 2020 r. zakaz wstępu na tereny Lasów Państwowych i Parków Narodowych. Jak się okazuje, niektóre gminy również idą tym śladem i zakazują wstępu do lasów komunalnych. Tak stało się w Jeleniej Górze.

Zakaz wstępu na tereny zarządzane przez państwową jednostkę "Lasy Państwowe" oraz do Parków Narodowych, nie dotyczy lasów komunalnych i prywatnych, jednak niektóre gminy decydują się również i tę przestrzeń zamykać. Tak jest m.in. w Szczecinie, Poznaniu, czy... Jeleniej Górze - decyzję w tym zakresie podejmują władze poszczególnych miast.

Internauci podpisują się pod petycją do Ministerstwa Środowiska, w której żądają ponownego udostępnienia Lasów Państwowych i Parków Narodowych.

Uważamy, że decyzja o zakazie wstępu do lasu jest pochopna i wyrządzi dużo więcej szkody dla ludzkiego zdrowia niż potencjalne zarażenie się wirusem w przestrzeni leśnej. Obostrzenie o zachowaniu bezpiecznej odległości jest wystarczające. Ogromne obszary lasów w naszym kraju są najbezpieczniejszym miejscem w jakie może udać się człowiek w tym trudnym okresie, jednocześnie najłatwiej tam zachować zalecaną odległość. Spacer i kontakt z przyrodą jest konieczny do życia! Nie ma racjonalnych powodów, by przebywanie w lesie było bardziej niebezpieczne niż przebywanie w komunikacji publicznej, kościele, czy sklepie. Dodatkowo razi fakt zezwolenia na prowadzenie w tym samym czasie polowań. Żądamy cofnięcia tego absurdalnego zakazu! - czytamy w petycji stworzonej przez Tomasza A., którą podpisało już ponad 126 tysięcy osób (stan na niedzielę, 5.04, godz. 12:20).

Warto jednak zaznaczyć, że Ministerstwo Środowiska dementuje, jakoby zakaz nie dotyczył polowań. - Od tego zakazu nie przewidziano jednak wyjątku dla myśliwych. Oznacza to, że myśliwi mogą się przemieszczać, ale poza zamkniętym obszarem, wyłącznie w celu szacowania szkód łowieckich, zabezpieczania pól rolników przed szkodami, dokonywania niezbędnych napraw lub wykonywania poleceń odpowiednich władz związanych zapobiegających rozprzestrzenianiu się Afrykańskiego Pomoru Świń, który zagraża polskim rolnikom. Jednak poza zamkniętymi terenami zielonymi - czytamy w komunikacie ministerstwa.

Petycję można podpisać na stronie: petycja w sprawie lasów

W przypadku Jeleniej Góry, ewentualne uwagi można kierować do władz miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

10
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
119
82%
Złości
14
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (58)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1194
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group