Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 13550
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra w programie „Czyste Powietrze”

Poniedziałek, 17 maja 2021, 12:16
Aktualizacja: 12:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelenia Góra w programie „Czyste Powietrze”
Fot. WFOŚiGW
Dzisiaj (17.05) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu podpisał z Miastem Jelenia Góra porozumienie o współpracy w ramach programu „Czyste Powietrze”.
Ponad rok temu zaproponowaliśmy Miastu podpisanie porozumienia, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do programu Czyste Powietrze. Wiele gmin z naszego regionu porozumienia podpisało już rok temu, ale cieszy nas fakt, że również Jelenia Góra w końcu zdecydowała się na udział. Doskonale wiemy, że to Urząd Miasta jest pierwszym miejscem, do którego kierują się mieszkańcy w celu uzyskania informacji i wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła, dlatego udział Miasta była tak ważny. Dziś udało nam się sfinalizować porozumienie i liczę na to, że Miasto jak najszybciej uruchomi punkt konsultacyjno – informacyjny dla mieszkańców – powiedziała Anna Korneć – Bartkiewicz, pełnomocniczka zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

W ramach porozumienia Urząd zobowiązany jest utworzyć punkt konsultacyjno – informacyjny, w którym nie tylko będzie udzielał informacji o programie, ale również pomagał wypełniać wnioski o dotację z programu „Czyste Powietrze”.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Czyste Powietrze” dotację można pozyskać nie tylko na wymianę źródła ciepła na ekologiczne, ale również na termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwi. Program skierowany jest tylko i wyłącznie do właścicieli domków jednorodzinnych.

Łącznie od 2018 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekazał dla mieszkańców Jeleniej Góry ponad 5,6 miliona złotych.

Ponad 2 mln zł to kwota jaką mieszkańcy Jeleniej Góry uzyskali w ramach dotacji z programu Czyste Powietrze. Kolejne 3,6 mln zł to środki jakie Miasto otrzymało w ramach realizowanego przez Fundusz programu ograniczenia niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego. To właśnie z tych środków oraz środków budżetu Miasta wypłacane są dotacje w wysokości 5 tys. zł dla jeleniogórzan, którzy chcą wymienić piece stałopalne na ekologiczne - dodała Anna Korneć – Bartkiewicz.

Szczegóły programu dostępne są na stronie: https://wfosigw.wroclaw.pl/czyste-powietrze/o-programie

Twoja reakcja na artykuł?

6
25%
Cieszy
8
33%
Hahaha
4
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
877
Tak
9%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
26%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
TIR w rowie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group