Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jelenia Góra – Szklarska Poręba tylko do… Piechowic

Wtorek, 16 września 2008, 8:14
Aktualizacja: 8:59
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Jelenia Góra – Szklarska Poręba tylko do… Piechowic
Fot. Damian
Mimo zapowiedzi zachowania w nowym rozkładzie jazdy połączeń z miastem pod Szrenicą, pociągi od grudnia będą dojeżdżały tylko do Piechowic. Czy pozostały odcinek trasy pasażerowie pokonają zastępczą komunikacją autobusową.

Powód? Spółka Polskie Linie Kolejowe nie zdąży wykonać remontu szlaku Piechowice - Szklarska Poręba Górna. Pociągiem pod Szrenicę, według zapowiedzi ze strony www.infokolej.pl, będzie można dojechać dopiero latem 2009 roku. Będą to składy spółki Inter City.

Kolejarze nie określili jeszcze, czy zimą turyści i mieszkańcy korzystający z tej linii, będą mogli skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku z Piechowic do Szklarskiej Poręby Górnej i odwrotnie. Jeśli tak by się stało – i nie dochodziłoby do awarii taboru kolejowego – czas przejazdu z jeleniogórskiego dworca skróciłby się o połowę, bo autobus ominąłby stację Górzyniec.

- Miejmy także nadzieję, że spółka Polskie Linie Kolejowe wyłoży pieniądze w jak najszybszym czasie na remont 15-km odcinka pomiędzy Piechowicami a Szklarska Porębą Górna. Po zakończeniu remontu czas przejazdu na całej trasie zmniejszyłby się z obecnego 1h 05-09min. do 55 min – napisał do nas Damian.
Wówczas czas przejazdu wynosiłby tyle samo co autobusem PKS z dworca PKP w Jeleniej Górze do kurortu pod Szrenicą.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group