Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 6701
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra rozśpiewana jest

Sobota, 21 stycznia 2017, 11:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2017, 8:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelenia Góra rozśpiewana jest
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowy wieczór (20.01) zgromadzeni w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury mieli okazję posłuchać lokalnych wykonawców muzyki rozrywkowej i poważnej. Koncert skierowany głównie do seniorów (ale nie tylko) cieszył się dużym zainteresowaniem.

Jeleniogórską publiczność rozgrzał zespół wokalny Agat, po którym równie ciepło przyjęty został Jerzy Rynkiewicz – solista z Teatru Wielkiego w Łodzi (obecnie mieszkaniec Jeleniej Góry), a piosenki Ani Wyszkoni i zespołu Blue Cafe zaśpiewały nauczycielki z zespołu Perfectum.

- Jelenia Góra jest rozśpiewana, tylko za mało jest okazji do tego, żeby prezentować się naszej publiczności - powiedziała Alfreda Rękowska, założycielka wielopokoleniowego zespołu Perfectum, która jak sama mówi, zdobywa i rozwija talenty, a najlepszym tego przykładem jest Sebastian Rutkowski.

Niespodzianką piątkowego wieczoru był występ 12-letniego chłopca z Łomnicy, który coraz częściej zapraszany jest na koncerty w różnych miejscach kraju (m.in. Katowice, Wrocław) i wiąże swoją przyszłość z muzyką operową.

- Od małego słucham tego rodzaju muzyki i tak się zaczęło – wyznał Michał Amborski, którego publiczność oklaskiwała na stojąco, bowiem swoim niesamowitym głosem wywoływał ciarki na ciele. Chłopiec zaśpiewał dwa utwory, w tym Canto Della Terra swojego ulubionego duetu (Andrea Bocelli & Sarah Brightman). Na zakończenie „Rozśpiewanej Jeleniej Góry” wystąpił doskonale znany seniorom Adam Wolak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group