Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8154
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra: rakotwórczy glifosat w każdym przebadanym dziecku

Wtorek, 18 sierpnia 2020, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 12:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jelenia Góra: rakotwórczy glifosat w każdym przebadanym dziecku
Fot. Przemek Kaczałko
Zbadano 250 próbek (z tego 220 od dzieci z jeleniogórskich klubów sportowych) i żadna nie dała wyniku negatywnego... - Jesteśmy truci glifosatem - podkreślał na konferencji prasowej Marcin Bustowski z Konfederacji Rolniczo-Konsumenckiej.
Mamy do czynienia z substancją, która przez sąd w Kalifornii została uznana za rakotwórczą i firma Bayer musiał wypłacić 10,9 mld dolarów odszkodowania - tłumaczył M. Bustowski.

Wyniki przebadanych próbek moczu dały od 0,6 ng (nanogram) do 14 ng glifosatu.

Do dnia dzisiejszego Minister Zdrowia, Minister Rolnictwa, ani Kancelaria Premiera - nie reagują. Każda struta osoba będzie składać zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w zakresie przedmiotowym, bo to prokuratura musi teraz ustalić źródło strucia. To pokazuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna, która znajduje się za nami - nie prowadzi żadnych badań na zawartość glifosatu w żywności, ani wodzie. Mamy informację i dowody na to, że na terenie miasta jest stosowany glifosat - w tej sprawie chcemy spotkania z prezydentem Jeleniej Góry - mówił Bustowski.

Jednocześnie zgromadzeni na konferencji zapowiadali zawezwanie do sądu okręgowego (do strony rządowej), o wpłatę do depozytu sądowego kwoty 45 miliardów złotych z tytułu strutych obywateli.

Środki te zostaną podzielone po 100 tys. zł na każdą osobę, która zgłosi się do nas do pozwu zbiorowego - zapowiada jeleniogórski rolnik.

Jak zaznaczył inicjator badań, glifosat znajduje się w importowanej żywności - szczególnie w marketach, a także w mięsie i hodowli przemysłowej. Szczegóły powinna ustalić prokuratura. W 38-milionowym kraju mamy 99,9 proc. strutych glifosatem - uważa M. Bustowski.

Rodzice dzieci, które zostały przebadane również są przerażeni i apelują do rządzących o realne działania w tym zakresie.

Panie premierze Morawiecki - dlaczego rząd pozwala nas truć. My, dzieci - chcemy zdrową, naturalną żywność bez chemii i glifosatu - powiedziała Liwia Olejnik, jedna z przebadanych dziewczynek.

Rodzice apelują do innych, aby przebadać siebie i dzieci, bowiem mimo sportowego trybu życia i spożywania "zdrowej" żywności - również są struci.

Twoja reakcja na artykuł?

6
3%
Cieszy
12
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
14
7%
Złości
156
83%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (91) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group