Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7621
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra i Jeleniogórzanie’10 – konkurs rozstrzygnięty

Piątek, 30 lipca 2010, 14:53
Aktualizacja: 15:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra i Jeleniogórzanie’10 – konkurs rozstrzygnięty
Fot. TEJO
Trzy nagrody i pięć wyróżnień przyznali dziś jurorzy w najbardziej prestiżowym amatorskim konkursie fotograficznym dotyczącym naszego miasta i jego mieszkańców.

Na konkurs wpłynęło około 250 prac, w tym kilkanaście zestawów. Wszystkie dziś wyłożono w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu, gdzie przed południem odbyły się obrady jurorów. Fotograficy: Katarzyna Karczmarz, Jacek Jaśko, przedstawicielka wydziału kultury magistratu Alicja Czechowska oraz piszący te słowa – nie bez pewnej różnicy poglądów – zgodzili się ostatecznie na wybór najlepszych dzieł. Jury, pracujące w obecności komisarza konkursu i prezesa Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego Tadeusza Biłozora, doceniło najbardziej prace czarno-białe, nie powielające znanych już schematów i przedstawiające ludzi. Wybrano też laureata kategorii młodzieżowej.

Co fotografowali ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie? W obiektywie znalazły się największe imprezy ubiegłego i tego roku. Sporo twórców zainspirowało się zniszczonymi budynkami w stolicy Karkonoszy. Były też portrety „ludzi ulicy”, choć nie tak dużo, jak przed rokiem. Zupełnie niezauważeni pozostali politycy.
Żadnego echa nie wzbudziły też wśród konkursowiczów wydarzenia kwietnia tego roku, czyli żałoba narodowa po katastrofie w Smoleńsku. Zdjęcia były też zróżnicowane jakościowo, ale – pokreślić trzeba – w swojej formule konkurs jest przeznaczony dla amatorów. Wyrazem docenienia wysiłków każdego uczestnika jest wystawa, na której znajdą się wybrane przez jury prace wszystkich, którzy nadesłali zdjęcia.

Prace były anonimowe, podpisane godłem, więc nie możemy zdradzić, kto wygrał konkurs. Okaże się to podczas wernisażu wystawy pokonkursowej na początku września w Osiedlowym Domu Kultury.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group