Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5698
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra czy „Kurogród”

Środa, 1 kwietnia 2015, 11:35
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2015, 8:02
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Jelenia Góra czy „Kurogród”
Fot. C-W
Wjeżdżający do Jeleniej Góry z niektórych kierunków dziś rano przecierali oczy ze zdumienia, bowiem na zielonych tablicach z napisem „Jelenia Góra” widzieli napis... „Kurogród”.

- Przyjmujemy to jako dowcip ze strony grupki mieszkańców, którzy zwracają swoim sąsiadom uwagę, że nie warto chodzić spać z kurami, a jednocześnie nawiązanie do Świąt Wielkanocnych, które są tuż, tuż – powiedzieli Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry i Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. – Z punku widzenia surowego prawa nosi to znamiona wykroczenia, bo nie wolno na znakach drogowych nanosić innych napisów. Ale sprawdziliśmy – zostały one wykonane na folii samoprzylepnej, którą można odkleić bez żadnych śladów na znakach, więc służby miejskie już się zajęły przywracaniem konwencjonalnego wyglądu tablic.

Z większości miejsc nalepki zostały już usunięte, z innych – są w trakcie usuwania. A docenić należy i pomysł, i wkład pracy, bo żeby zalepić te znaki folią tak wielkich rozmiarów trzeba było użyć drabinki, więc autorzy żartu napracowali się sporo. Podkreślamy – ten dowcip, aczkolwiek nieco ryzykowny nie spowodował szkód w materialnym mieniu miasta, co jest rozstrzygające dla pewnej pobłażliwości w jego ocenie, tym bardziej, że klimat „prima aprilis” nadaje takim zdarzeniom inną wymowę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group