Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8773
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleń za wielki na urzędnicze głowy

Wtorek, 29 lipca 2008, 17:31
Aktualizacja: 17:32
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleń za wielki na urzędnicze głowy
Fot. TEJO
Absurdalne przepisy psują szyki organizatorom XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. O imprezie „zapomniały” także władze miasta: niewiele brakowało, a festiwal odbyłby się w… ogródkach gastronomicznych.

Potężny, 7,5-metrowy jeleń ważący ponad tonę jest „pojazdem o zbyt dużych gabarytach”, aby mógł bez specjalnego zezwolenia poruszać się po ulicach Jeleniej Góry. Figurę na kółkach zbudował Darek Miliński, artysta z Pławnej. Ale – przez unijne przepisy, które zabraniają takim „stworom” wyjeżdżania na ulicę bez zezwolenia władz zwierzchnich – ograniczą wizję pomysłodawców otwarcia imprezy.

– Niestety, jeleń będzie tylko stał na placu Ratuszowym – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego. Pierwotnie miał ruszyć sprzed Bramy Wojanowskiej i ulicę Konopnickiej przejechać na kółkach. Wizja organizatorów przerosła umysły urzędników, którzy nie pozwolili na takie „ekscesy”.

Roztargnieniem wykazali się także samorządowcy, którzy podpisywali umowę dotyczącą zajęcia placu Ratuszowego przez restauratorów prowadzących ogródki gastronomiczne. Zapomniano dodać aneksu o konieczności usunięcia konstrukcji na czas XXVI MFTiU. Niewiele brakowało, a aktorzy musieliby zagrać wśród miłośników piwa pod parasolami. – Na szczęście ten problem udało nam się rozwiązać – usłyszeliśmy od B. Nauki.

Przypomnijmy: początek święta sztuki ulicy już w piątek na placu Ratuszowym po godz. 19.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1269
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group