Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6993
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeleń za wielki na urzędnicze głowy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 29 lipca 2008, 17:31
Aktualizacja: 17:32
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Absurdalne przepisy psują szyki organizatorom XXVI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. O imprezie „zapomniały” także władze miasta: niewiele brakowało, a festiwal odbyłby się w… ogródkach gastronomicznych.

Potężny, 7,5-metrowy jeleń ważący ponad tonę jest „pojazdem o zbyt dużych gabarytach”, aby mógł bez specjalnego zezwolenia poruszać się po ulicach Jeleniej Góry. Figurę na kółkach zbudował Darek Miliński, artysta z Pławnej. Ale – przez unijne przepisy, które zabraniają takim „stworom” wyjeżdżania na ulicę bez zezwolenia władz zwierzchnich – ograniczą wizję pomysłodawców otwarcia imprezy.

– Niestety, jeleń będzie tylko stał na placu Ratuszowym – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego. Pierwotnie miał ruszyć sprzed Bramy Wojanowskiej i ulicę Konopnickiej przejechać na kółkach. Wizja organizatorów przerosła umysły urzędników, którzy nie pozwolili na takie „ekscesy”.

Roztargnieniem wykazali się także samorządowcy, którzy podpisywali umowę dotyczącą zajęcia placu Ratuszowego przez restauratorów prowadzących ogródki gastronomiczne. Zapomniano dodać aneksu o konieczności usunięcia konstrukcji na czas XXVI MFTiU. Niewiele brakowało, a aktorzy musieliby zagrać wśród miłośników piwa pod parasolami. – Na szczęście ten problem udało nam się rozwiązać – usłyszeliśmy od B. Nauki.

Przypomnijmy: początek święta sztuki ulicy już w piątek na placu Ratuszowym po godz. 19.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Malkomix 29-07-2008 18:44
Zowu te głupie przepisy psują nieźle zapowiadającą się imprezę. Widocznie najlepiej niczego nie zgłaszać i robić wszystko z "partyzanta". Unia już mi bokiem wychodzi, a POmyleńcy mówili "by żyło się lepiej...wszystkim" :))
~urzędnik 29-07-2008 22:07
srutututu majtki z drutu... jak zwykle winni urzędnicy a może organizatorzy powinni pomyśleć. 7,5 metrowy pożal się boże jeleń na przyczepie szerokiej na ponad 3 metry pod prąd ulicą Matejki na kilka dni przed imprezą pytają się czy to nie przeszkadza... normalnie obiektywizm jelonki ogromny szacun... czemu nie przedstawicie wersji drugiej strony...
~Ahoj 29-07-2008 22:21
A na jakiej zasadzie jeździł po 1 Maja statek zespołu Malabar w marcu? Też był duży i chyba sporo ważył. Tona to nie jest duży ciężar jak na pojazd. Byle dostawcze auto, których po majówce jeździ każdego dnia pełno waży więcej niż tonę! To jakaś kpina, którzy to urzędnicy są tacy mądrzy? Może redakcja poda nazwiska tych "geniuszy" żeby można im było podziekować? I jak to jest, że miasto nie potrafi dopilnować tak prostej czynności jak przejazd specjalnie wykonanej atrakcji podczas teatrów ulicznych? Ech!
ela4455 29-07-2008 23:01
super impreza, kiedyś trwała cały tydzień, ateraz raptem 3dni i jeszcze miała by się nie odbyc? porażka!!!! przepisy......
~_ojdiridirachciach___ 30-07-2008 0:09
Bo papiery trzeba załatwiać na leżącego jelenia ...no powiedzmy, śpiącego. Pojazd o długości 7,5 m i wadze tony, to nic nadzwyczajnego. A, że potem wstał, to mogło się zdarzyć. Każdy jeleń przecież czasem się podnosi ;)
piipi 30-07-2008 0:14
...to przeciez Kon Trojanski !!.Tylko jaka tajemnice kryje..ta "niespodzianka"..
~Pytanie 30-07-2008 9:05
a czy ktoś ma tyle wyobraźni, żeby "zobaczyć" skutki np. przewrócenia się tej metalowej konstrukcji (jelenia) na tłum?!? podczes przejazdu wąską ulicą?!! Ten jeleń - to bardzo niebezpieczna konstrukcja nawet statycznie ... czy ktoś odpowiedni nadzoruje jego montowanie Placu???
~Maruda 30-07-2008 12:18
Czy te 7,5m to jest długość, szerokość czy wysokiość tego Konia Trojańskiego? Ja przypuszczam, że dotyczy to długości "POTWORA" Czy szanowny Urzedas co to " strutututu w majjtki z drutu" uważą, ze celem wykonania montazu tej leżącej kostrukcji wymagane jest przedłożenie Urzednikom wszelkiej maści( drogowcy, architekcji, urbaniści, Nadzór Budowlany. ochrona środowiska, kominiarze,(i wielu wielu innych zainteresowanych ) no i muzycy - bo akkustyka Placu zostanie zakłócona) należy przedłozyc na pismie stosowne podania, opłacic znaczkami stemplowymi wzgl inna forma ołady administracyjnej dyplomy Komisji Kawalifikacyjnej uprawnień do prowadzenmia prac specjalistycznych na wysokości... minimum 3 osób,??? Istotnie majtki winny byc z drutu nierdzewnego o dużej wytrzymałości, skoro juz na sama myśl o potworze robi sie srutututu.... No cóz - aktualne urządasy maja doskonałe wytłumaczenia własnej niekompetencji ( kto nie pracuje - ten sie nie myli...) w dyrektywach U.E., których jest teraz tak wiele, ze nikt nie wie ile ich naprawde jest i gdzie sa one publikowane... Przypominam,że jesteśmy w Polsce i jak na razie to obowiązuje jeszcze prawo POLSKIE i byle urzędas tylko dlatego, ze siedzi Brukseli i bierze za to niezłą kase nie będzie mi nakazywał prostować banany, (co wynika z wielu " dyrektyw tejże unii) tylko po to, aby wleżć mu .... bez wazeliny... Przeciez to co sobie jeden z drugim wymyśla najczęściej opiera się nie na wiedzy tylko na tyym,, ze tam aktualnie mieszka...i udało mu się dostac do pracy...
~antyczny 30-07-2008 12:48
Chłopaki z ratusza znowu nie myślą. A może myślą,tylko boją się jelenia trojańskiego, z którego wnętrza wyjdą nowe władze miasta i zrobią porządek...
~Ahoj 30-07-2008 12:56
tak, taki jeleń jest bardzo niebezpieczny. W wielu miastach w Polsce jelenie z metalu rzucaja sie na ludzi. Zabijaja przechodniow bez litosci. Porywaja dzieci, gwalca kobiety. Nie mozna opisac, ile ludzkiej krzywdy wyrzadzily Polsce sztuczne jelenie. Sa tak niebezpieczne, ze do ich likwidacji panstwo powinno wyznaczyc wojsko. Sztuczne jelenie powinny byc, ze wzgledu na zagroznie, uniecestwiane blyskawicznie. Najlepiej ładunkiem atomowy. Ech urzednicy, wezcie rozbieg i walnijcie sie z calej sily w glowe.
~*Balbinka* 30-07-2008 15:51
Konik jest slodki...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group