Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6726
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Jednak dwie szkoły

Piątek, 1 marca 2019, 6:24
Aktualizacja: Niedziela, 3 marca 2019, 6:40
Autor: WAC
Piechowice: Jednak dwie szkoły
Fot. WAC
Pierwszy krok w kierunku utworzenia w Piechowicach drugiej szkoły podstawowej zrobili radni miejscy. Rajcy przyjęli wczoraj (28.02) uchwałę intencyjną o przekształceniu Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w ośmioletnią Szkołę Podstawową nr 2 w Piechowicach.

Za podjęciem uchwały było siedmioro radnych, dwoje było przeciw, a sześcioro wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy, że zwolennikami rozwiązania oświatowej łamigłówki w mieście w postaci utworzenia dwóch osobnych szkół podstawowych jest zarówno burmistrz miasta Jacek Kubielski, jak i Dolnośląski Kurator Oświaty.

O tym, że w radzie nadal zdania na ten temat są podzielone świadczył nie tylko wynik głosowania, ale i dość długa dyskusja na ten temat. Część radnych wyrażała swoje niezadowolenie, że sesję zwołano w ostatnim dopuszczalnym prawem terminie. Uchwała w tej sprawie musiała najpóźniej zapaść 28 lutego, gdyż inaczej budynek przy ul. Tysiąclecia, w którym obecnie funkcjonuje gimnazjum straciłby status budynku oświatowego.

Mimo obiekcji, projekt przygotowany przez burmistrza zyskał akceptację większości rajców, co de facto jest początkiem procesu utworzenia w Piechowicach drugiej podstawówki. Jeszcze wczoraj tekst uchwały został zawieziony do Wrocławia. W przypadku pozytywnego zaopiniowania go przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, co wydaje się formalnością, kolejnym krokiem jest przyjęcie właściwej uchwały o utworzeniu podstawówki. Wtedy też miasto zostanie podzielone na dwa rejony.

Twoja reakcja na artykuł?

20
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
3
10%
Smuci
0
0%
Złości
4
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group