Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5595
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jazzowe improwizacje w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 27 października 2015, 14:13
Aktualizacja: 14:15
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK "Muflon"
Koncert muzyki jazzowej, inspirowanej afroamerykańskim free jazzem, europejską muzyką improwizowaną, a także muzyką współczesną i etniczną z całego świata odbędzie się 4 listopada o godz. 18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon”.

Zagrają: Dominik Strycharski – flet, Mateusz Rybicki – klarnet, Zbigniew Kozera – kontrabas oraz Paweł Szpura – perkusja.

Dominik Strycharski – polski kompozytor, flecista, wokalista, improwizator, performer i publicysta. Gra i komponuje współczesny jazz, muzykę elektroniczną, posthiphop, noise, a także różne odmiany improwizowanej muzyki we własnym zespole Pulsarus. Zajmuje się także współczesnymi odmianami wokalistyki oraz jako jeden z niewielu w Polsce, nowoczesnymi fletami prostymi. Brał udział w sesjach nagraniowych różnych zespołów m.in. Prophetic Fall, RHplus, Myriad Duo, Band Fx, Maz Klezmer Band, To Tu Orchestra, Intuition Orchestra oraz Babie Lato. Współpracuje również z wieloma teatrami w kraju m.in. z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia w Warszawie, Teatrem Ateneum w Warszawie, Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze oraz Teatrem Współczesnym we Wrocławiu, komponując muzykę do spektakli. Współtworzył jako kompozytor i wykonawca Teatr Bretoncaffe, który był kilkukrotnie nagradzany m.in. przez Ministerstwo Kultury.
Zbigniew Kozera – wrocławski kontrabasista grający free jazz i muzykę współczesną. Bierze udział w takich projektach, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot Made in Wrocław, jest też członkiem zespołu Mnemotaksja. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył Impro Travel Nights. W 2012 r. podczas Avant Art Festival brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow skupiającym improwizujących muzyków z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess.

Mateusz Rybicki – absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej, związany z wrocławską sceną muzyczną i teatralną. Improwizator grający na klarnecie Bb, basowym oraz saksofonie tenorowym. W muzyce używa także głosu i fortepianu. Jako improwizator brał udział w Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji organizowanym przez festiwal Jazztopad w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Współpracuje też ze Zbigniewem Kozerą, Piotrem Damasiewiczem i Gabrielem Ferrandinim. Obecnie mieszka i aktywnie działa w Berlinie.

Paweł Szpura – perkusista, związany ze sceną warszawskiego klubu Pardon, To Tu. Bierze udział w takich projektach muzycznych, jak m.in. Hera, Cukunft, Wovoka. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską i Raphaelem Rogińskim. Grał z takimi artystami jak Peter Brötzmann, Pheeroan AkLaff, Hamid Drak, Nicole Mitchell, czy Maria Răducanu i Frank London. Jego styl zakorzeniony jest w muzyce lat 60. i 70. Inspiruje go rock, free jazz, muzyka arabska, afrykańska, turecka, żydowska i rumuńska.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon”, przy ul. Cieplickiej 172 w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group