Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 6345
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazzowa sobota w „Muflonie”

Czwartek, 10 października 2013, 9:01
Aktualizacja: 10:18
Autor: Org
Jelenia Góra: Jazzowa sobota w „Muflonie”
Fot. Organizatorzy
W najbliższą sobotę (12 października) o godz. 19.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” zabrzmi muzyka jazzowa z najwyższej półki. Wszystko za sprawą duetu BOHATER & STYLA. Wstęp: 10 zł.

Duet BOHATER & STYLA to niesłychanie oryginalne zderzenie mistrzowskiej gitary Ryszarda Feliksa Styly (grał m.in. w Laboratorium, ze Ścierańskim, Zauchą, Prońko, Śmietaną) z wokalizami, rymami, wierszami i wiertarką Bohatera. Nie jest to kolejny stricte tylko jazzowy projekt. Duet stworzył swój indywidualny styl. Utwory są mocno improwizowane i żywiołowe. Jest jazz, rap, wiersze, covery w zaskakujących wykonaniach i bitwa gitary z wiertarką.

Ryszard Styła - gitarzysta jazzowy, kompozytor. Debiutował w wieku 17 lat grając w licznych grupach bluesowo-rockowych. W 1980 roku rozpoczął trwającą pięć lat współpracę z polską legendą jazz-rocka - zespołem Laboratorium (albumy „No 8”, „Anatomy Lesson”, „Blue-Light Pilot”). Ryszard Feliks Styla współpracował z Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Adzikiem Sendeckim, Andrzejem Cudzichem, Jorgosem Skoliasem, Markiem Bałatą, Robertem Kubiszynem, Sławomirem Bernym, Leszkiem Szczerbą, Janem Pilchem, Jackiem Kochanem, Krzysztofem Ścierańskim, Piotrem Wojtasikiem, Cezarym Konradem, Markiem Stryszowskim czy Kazimierzem Jonkiszem. Grał również z muzykami amerykańskimi. Byli to między innymi: Carlos Johnson, Billy Dickens, Ernie Adams, James Cammack, Steve Hooks i Derrick Jones. Brał udział w licznych jazzowych festiwalach w Polsce. Zagrał ponad 2000 koncertów festiwalowych i klubowych. Współpracował z zespołami: Express, Stump, Jazz Live, Dżamble, Wolna Grupa Bukowina, Wały Jagiellońskie, Brass Time, Old Metropolita Jazz, Basspace. Również z poeta Adamem Ziemianinem, Andrzejem Zauchą, Elżbietą Adamiak, Marylą Rodowicz, Krystyną Prońko, Karoliną Styłą i Zbigniewem Wodeckim. Lata 90-te to jego doświadczenia muzyczne zarówno w Europie, jak i w Kanadzie oraz w USA. Ryszard Feliks Styla powrócił niedawno, po latach, do Polski. Jest częścią krakowskiej sceny jazzowej już ponad trzy dekady. Dzieli swoje muzyczne życie pomiędzy Polskę, Kanadę i USA.

Bohater - Paweł Dróżdż - wokalista, MC, autor tekstów, aktor, gitarzysta, kompozytor. Grywa na wiertarce. Nowohucki artysta, współtwórca awangardowych projektów takich jak Zgniatacz Dźwięków, grupy NHP i platformy UNICUT. Jeden z inicjatorów Świt Festiwal. Założyciel Orkiestry Bohatera. Współtworzył projekt muzyczno-literacki Podziemie 80/10. Porusza się w rozmaitych gatunkach muzycznych od jazzu przez rock, blues, na hiphopowych i industrialnych elementach skończywszy. Komponuje muzykę do filmów, spektakli (w 2011 Rura - Teatr Łaźnia Nowa, Konfident - Teatr Ludowy). Działa także w przestrzeni teatralnej jako aktor i muzyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group