Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5337
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jazz na punkowo

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 kwietnia 2007, 22:03
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Grupa Pink Freud promowała w Jeleniogórskim Centrum Kultury najnowszą płytę.

Wojciech Mazolewski, Kuba Staruszkiewicz i Tomasz Ziętek, członkowie jednej z najlepszych według krytyków formacji polskiego jazzu Pink Freud, dali w klubie Kwadrat JCK koncert, którego wysłuchała dość liczna grupa fanów.

Powód to głównie promocja nowego albumu Freudów dość przewrotnie zatytułowanego „Punk Freud”. Na afiszu nowe utwory o tytułach w mniej lub bardziej widoczny sposób nawiązujących do mniej lub bardziej klasycznych dzieł muzyki minionych lat, między innymi „Dziwny jest ten kraj”, „Porno pogoda”, „Police jazz”.

Brzmienie zdecydowanie dla dość wąskiego grona odbiorców, choć rozmach przy promowaniu przedsięwzięcia spory: Pink Freud pojeździ z serią koncertów po całej Polsce i nie tylko. Pierwszy z nich miał miejsce właśnie w Jeleniej Górze, ostatni – 9 czerwca – odbędzie się w Bratysławie.

Muzyka, jak to muzyka: zdaniem jednych dawka psychodelicznego łojenia z perkusją w roli głównej, dla innych, momentami nie do wytrzymania porcja kakofonii, niewiele mająca wspólnego z jazzem w rozumieniu tradycyjnym. Dla jeszcze innych kolejne objawienie.
Odpocząć w każdym razie przy niej trudno, choć – sądząc po reakcjach publiczności – wszystkim się podobało. Tylko czy bili brawa z grzeczności, czy też z rzeczywistego podziwu?

Najważniejszy w tym fakt, że muzycy z „wyższej półki” trafiają do Jeleniej Góry w ramach dość udanej serii koncertów „Jazz do Kwadratu”, które miłośnikom gatunku od kilku miesięcy serwuje Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~student 15-04-2007 20:38
Tomek moim zdaniem trzyma w rękach trąbkę, a nie saksofon. Trochę kultury, redakcjo. Poza tym jak biłem brawa z rzeczywistego podziwu... chociaz faktycznie slyszalem opinie "to nie jest jazz". Skoro takie opinie wydaje się w przerwie koncertu, to dla mnie jest to jednoznaczne z tym, że ktoś nie wiedział na jaki koncert kupił bilet. a jak się nie wie na co się idzie to po co idzie się w ogóle?
~kazet 15-04-2007 21:33
"Tomasz Ziętek (w tle) gra na saksofonie." Ja to chyba jednak ślepy jestem :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group