Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8960
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jasełka w Mechaniku również wyjątkowe

Piątek, 23 grudnia 2016, 16:43
Aktualizacja: 16:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jasełka w Mechaniku również wyjątkowe
Fot. Przemek Kaczałko
Uczniowie szkół ponadgimnajzalnych również potrafią wprowadzić świąteczną atmosferę w szkolne mury. Tradycją w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze są jasełka w wykonaniu młodzieży z elementami gry aktorskiej, koncert kolęd i pastorałek oraz modlitwa.

- Co roku (od wielu lat) organizujemy jasełka – powiedziała Wanda Kozyra, dyrektorka ZST „Mechanik”. Do południa odbywały się wigilie klasowe, gdzie uczniowie z nauczycielami składali sobie życzenia, a na zakończenie ostatniego dnia w szkole przed przerwą świąteczno-noworoczną zespół E=mc² wraz z uczniami z klas pierwszych zaprezentował jasełka, które w pomysłowy, twórczy sposób, ze współczesną aranżacją skłaniały do myślenia, ale również bawiły, co podobało się zgromadzonym w auli ich kolegom, koleżankom oraz pracownikom szkoły.

- Przygotowania do jasełek trwały około miesiąca. Jak do każdego przedstawienia potrzebny był nam dobry, świeży pomysł. Postawiliśmy na współczesne czasy, co okazało się strzałem w dziesiątkę – przyznała Sandra Simko, wokalistka zespołu muzycznego z „Mechanika”. - Dla odmiany zamiast zwykłych, czytanych życzeń dla nauczycieli - postanowiliśmy stworzyć film. Była obawa, że nie zdążymy z przygotowaniami na czas, ale udało się! Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszej pracy, zarówno ze scenografii, jak i przygotowania przedstawienia i filmu – dodała.

Wkład w szkolną wigilię mieli też nauczyciele, bowiem po przedstawieniu przyszedł czas na opłatek, życzenia i rozmowy przy wypiekach przygotowanych przez grono pedagogiczne.

- U nas wigilia wygląda jak w każdej rodzinie, każdy coś robi. Jedni występują, inni gotują, dekorują stoły, to wiele lat dobrej tradycji – dodała Wanda Kozyra, która życzy zdrowych, wesołych świąt, pomyślności, życzliwości na co dzień, uczniom dobrych wyników, nauczycielom, żeby więcej zarabiali. - Ten rok był dobry dla nas, a myślę, że przyszły będzie jeszcze lepszy – stwierdziła dyrektorka „Mechanika”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group