Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5850
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jarmark Staroci z wyjątkowymi spotkaniami

Środa, 24 września 2014, 8:31
Aktualizacja: Czwartek, 25 września 2014, 10:57
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jarmark Staroci z wyjątkowymi spotkaniami
Fot. Organizatorzy
Już w najbliższy weekend (26–27. września br.) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym odbędzie się 41. Jarmark Staroci i Osobliwości organizowany w Jeleniej Górze od 1973 roku. Można będzie kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, atrakcje ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Będzie też stoisko z żywą historią Dworu Czarne i nowo wydaną monografią. Dworu. Nie zabraknie także stoiska edukacyjnego MZK, którego pracownicy wyjaśnią zasady biletu elektronicznego.

Jarmark Staroci i Osobliwości jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, na którą ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory tradycyjnie zaprezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.

Ale nie tylko. Wyjątkowe stoisko przygotowali bowiem miłośnicy Dworu Czarne. W sobotę (27.09.) o godz. 12.00 przy Neptunie pojawi się zarówno Jacek Jakubiec, kustosz Dworu Czarne, jak i prezydent Marcin Zawiła, którzy przybliżą niezwykłą historię Dworu. Na stoisku będzie można również zobaczyć nowo wydaną monografię Dworu Czarne.

Tego samego dnia, od godz. 9.00 do 15.00, swoje stoisko zaprezentuje również Miejski Zakład Komunikacyjny, który rozda tysiąc ulotek dotyczących biletu elektronicznego. Czworo pracowników MZK wyjaśni też, jak korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania i odpowie na wszystkie pytania. Zapraszamy.

Poniżej film zapowiadający monografię Dworu Czarne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group