Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 14 stycznia
Imieniny: Feliksa, Niny
Czytających: 14942
Zalogowanych: 100
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowiczanin w Centrum Badań Kosmicznych PAN

Piątek, 27 maja 2016, 6:54
Aktualizacja: 6:57
Autor: Karolina Rokicka
Janowice Wielkie: Janowiczanin w Centrum Badań Kosmicznych PAN
Fot. Użyczone/ UG Janowice Wielkie
Uczeń klasy V janowickiej szkoły Juliusz Ameljan–Kowalski jako jeden z 14. dzieci w Polsce uczestniczył w dniach 19–22 maja w warsztatach robotycznych, które odbyły się w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Celem warsztatów było pogłębienie i poszerzenie wiedzy uczniów, a także wzbogacenie ich umiejętności badawczych, konstrukcyjnych i programistycznych, jako wstępu do projektów mających udział w poznawaniu i zdobywaniu przestrzeni kosmicznej.

To kolejny sukces Julka, będącego stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, oraz laureatem Konkursu stypendialnego „zDolny Śląsk”. W ramach zajęć funduszowych uczestniczył już w trzydniowych warsztatach matematycznych w Gdyni prowadzonych przez prof. dr hab. Michała Szczurka. Na warsztatach w sposób niezwykle interesujący opowiadano między innymi o niestandardowych kostkach do gry, przesunięciach, prawdopodobieństwie i cechach podzielności.

Warto przy okazji wspomnieć, że w obecnym roku szkolnym Julek nadal osiąga wysokie wyniki w konkursach matematycznych:
• Udział w konkursie „zDolny Ślązaczek” na szczeblu powiatowym;
• I miejsce w Polsce w konkursie matematycznym Alfik – główna Nagroda: wyjazd na obóz matematyczny w czasie wakacji;
• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Mat”;
• Wynik Bardzo dobry w międzynarodowym konkursie „ Kangur Matematyczny”;
• Finał Ogólnopolski Międzynarodowego konkursu matematycznego „ Pangea”. W ramach etapu finałowego który odbył się pod koniec kwietnia we Wrocławiu na 150 najlepszych uczniów w kraju Julek zajął 43 miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
305
Staram się pomagać wszystkim
32%
Pomagam tylko osobom, które znam
36%
Nie biorę udziału w taki akcjach
32%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Turystyka
Z Jeleniej Góry do Ameryki
 
Jelonka wczoraj
"Zrób to sam" – kolorowy szklany wisior
 
Czechy
Przejdź się najdłuższym mostem wiszącym na świecie
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group