Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5945
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janerka na „Pestce”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 27 maja 2010, 8:35
Aktualizacja: 14:38
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Spektaklem "Ruskie" grupy STA–ART oraz premierą sztuki „Prêt–à–porter – Zapach kobiety” Teatru Odnalezionego, zacznie się dziś Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych PESTKA ‘2010. Impreza potrwa do niedzieli. Na finał – koncert „polskiego Stinga”, jak określa się Lecha Jarenkę.

W tym roku – oprócz młodych artystów do udziału zaproszono Teatr Formy z Wrocławia ze spektaklem „Ulica Krokodyli”, Teatr Palmera Eldritcha z Poznania (sztuka „Jarzenie”), a także ANATGON Action Theater z Frankfurtu (przedstawienie „Time Out”). Gościem specjalnym imprezy będzie znany muzyk Lech Janerka.

W PESTKĘ wpisane są nie tylko spektakle i koncerty, ale także dyskusje wokół pokazanych sztuk, spotkania z artystami oraz warsztaty teatralne. Imprezę już po raz trzeci organizuje Jeleniogórskie Centrum Kultury z Łukaszem Dudą.

Będzie to zarazem ostatnia impreza, której areną jest sala przy ulicy Bankowej. Już w czerwcu rozpocznie się remont tego obiektu, który odświeżony i zmodernizowany zostanie oddany do użytku w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Szczegółowy program poszczególnych dni festiwalu - na reprodukcji afisza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 27-05-2010 14:28
Pręt–ŕ–porter – Zapach kobiety Jaja sobie robicie?
~pytanie 27-05-2010 14:46
ile będzie trwał koncert ? 40 min ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group