Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9552
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Jaki będzie Bieg Piastów?

Niedziela, 27 grudnia 2020, 6:00
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Jaki będzie Bieg Piastów?
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów
Stowarzyszenie Bieg Piastów otrzymało zgodę na przeprowadzenie Biegu Piastów na głównym, 50-kilometrowym dystansie. Kultowa impreza, która w 2021 roku obędzie się po raz 45. wystartuje 6 marca.

Organizatorzy imprezy deklarują, że ich celem jest organizacja 45. Biegu Piastów według sprawdzonych wzorów z ostatnich lat, jednak sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa zmusza ich do przygotowywania wariantów awaryjnych. Ich realizacja z każdym dniem staje się bardziej prawdopodobna.

Pierwszy z wariantów organizacyjnych, które są brane pod uwagę to tzw. wariant covidowy podobny do zastosowanego podczas organizacji Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów w 2020. Zakłada on przeprowadzenie pełnego programu sportowego Festiwalu Biegowego, czyli wszystkich biegów na różnych dystansach. Start do nich miałby mieć charakter falowy, ale ze znacznie dłuższymi przerwami pomiędzy falami, niż zwykle. Brak imprez towarzyszących.

Drugi wariant tzw. solo oznacza, że na oznakowanych i zabezpieczanych trasach każdy pobiegnie sam w wybranym przez siebie terminie, wyznaczonym przez organizatorów (np. 14 dni). Okres ten będzie obejmował dni, w których 45. Bieg Piastów jest planowany w normalnym trybie. Uczestnik po zakończeniu biegu miałby organizatorom wysłać tracka z jego zapisem. Na tej podstawie sporządzona zostanie lista uczestników z osiągniętymi czasami. Oczywiście, z racji odmiennych warunków nie będzie normalnej rywalizacji, ani imprez towarzyszących. Sporządzona zostanie jednak lista uczestników z wynikami.

Pośredni, trzeci wariant hybrydowy przewiduje, że wspólnie pobiegnie jedna grupa (np. 150 osób), a pozostałe osoby indywidualnie według wariantu solo.

Decyzję w sprawie wyboru sposobu organizacji 45. Biegu Piastów podejmiemy nie wcześniej niż w drugiej połowie stycznia – informuje Stowarzyszenie Bieg Piastów. - Zależeć to będzie od sytuacji epidemicznej i prawnej. Wtedy też podamy szczegóły organizacyjne. Niezależnie od Biegu Piastów w Jakuszycach, przygotowujemy możliwość udziału wirtualnego w dowolnym miejscu, jak również zaprosimy na Bieg Piastów on-line, czyli do obejrzenia i wysłuchania w internecie rozmów z różnymi ciekawymi osobami. Będą to zawodnicy, wolontariusze, sponsorzy i partnerzy imprezy. Bieg Piastów on-line ma choć częściowo zastąpić brak imprez towarzyszących. W ewentualnym udziale w biegu solo i/lub wirtualnym pomoże specjalna aplikacja Biegu Piastów.

Twoja reakcja na artykuł?

32
59%
Cieszy
5
9%
Hahaha
2
4%
Nudzi
5
9%
Smuci
3
6%
Złości
7
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group