Czwartek, 25 kwietnia
Imieniny: Jarosława, Marka
Czytających: 8234
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak zrobić dobry biznes w tych trudnych czasach

Piątek, 18 listopada 2011, 8:19
Aktualizacja: Sobota, 19 listopada 2011, 8:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Jak zrobić dobry biznes w tych trudnych czasach
Fot. Angela
Jak otworzyć firmę, odnaleźć się na rynku pracy, ekonomicznie myśleć i odnieść sukces: na takie pytanie odpowiedzi szukali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce organizowany jest już po raz czwarty i od początku został zauważony przez nauczycieli i dyrekcję szkoły, która co roku zaprasza do swojej placówki wielu specjalistów.

– W tym roku na wykłady i warsztaty, w tym gry dydaktyczne, zaprosiliśmy, między innymi, przedstawicieli jeleniogórskiego biznesu, dzięki czemu nasi uczniowie mogą wzbogacić swoją wiedzę, a przy okazji poznać wymagania potencjalnych pracodawców. Uczniowie spotkali się także m.in. z Jadwigą Reder-Sadowską, miejskim rzecznikiem konsumentów. Wzięli też udział w spotkaniu z lokalnymi przedsiębiorcami.

W kolejnych dniach wyszli na wycieczkę dydaktyczną do Hotelu „Mercure” oraz do Książnicy Karkonoskiej, gdzie spotkali się z panem Stanisławem Dąbrowskim – podróżnikiem, pilotem i przewodnikiem. Na dzisiaj (piątek) zaplanowana jest natomiast wizyta przedstawiciela firmy PZU – mówi Joanna Marczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Wczoraj natomiast uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez Magdalenę Tarczyńską i Pawła Packa, przedstawicieli Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

- Choć jesteśmy jeszcze uczniami, już teraz możemy spróbować takiego realnego działania na rynku pracy. Specjaliści próbują nas ukierunkować na pewne działania, podpowiadają, jak zrobić pierwsze kroki w zakładaniu własnej działalności itp. Mówili też jak zrealizować swoje plany. Jest to uzupełnienie wiedzy zdobytej w szkole, bo nauczyciele nie są w stanie przekazać nam wszystkiego. Po zaangażowaniu naszej klasy widać, jak te zajęcia są nam potrzebne – mówi Maciej Mucha z klasy 4H Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze.

Wczoraj też uczniowie wzięli udział z grze dydaktycznej, którą poprowadzili przedstawiciele BZ WBK. Koordynatorem Tygodnia Przedsiębiorczości w ZST-E w Jeleniej Górze jest Anna Drozd, a organizatorkami - Danuta Nowakowska, Magdalena Świderska oraz Anna Zawierucha.
- Zajęcia te miały na celu pokazanie różnorodności branż, w których nasza młodzież będzie mogła w przyszłości podjąć prace. Jesteśmy wdzięczni instytucjom i firmom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie – mówi Anna Drozd, koordynatorka Tygodnia Przedsiębiorczości. Organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Dla szkół ponadgimnazjalnych w tym roku akcja przebiegła hasłem "Biznes przy tablicy".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
940
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
Inne wydarzenia
Półmaraton Jeleniogórski już 28 kwietnia! [UTRUDNIENIA]
 
Ludzie komentują
Zielona strzałka – ludzie komentują
 
Polityka
"Starzy" radni debatują po raz ostatni
 
Kultura
Zrobili film, gdzie Putina "gra" sztuczna inteligencja!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group