Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5858
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak zapobiegać krzywdzeniu dzieci?

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 13 października 2018, 7:08
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 6:48
Autor: WAC
Fot. WAC
Psychologowie, policjanci, pracownicy służby zdrowia i pedagodzy uczestniczyli w konferencji „Jak pomóc dziecku krzywdzonemu”, która odbyła się wczoraj (12.10) w sali konferencyjnej Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

W trakcie konferencji, zorganizowanej przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, przedstawiciele różnych służb i instytucji rozmawiali na temat przemocy wobec dzieci w różnych jej aspektach. Prelekcje, które wygłaszali między innymi psychologowie, prawnicy, kuratorzy sądowi oraz policjanci dotyczyły nie tylko najbardziej rzucającej się w oczy przemocy fizycznej, ale także przemocy psychicznej, seksualnej oraz zaniedbania. Padały pytania o to jak najszybciej rozpoznawać przypadki krzywdzenia dzieci i jak najskuteczniej na nie reagować.

- Zorganizowaliśmy tę konferencje po to, aby wszystkie instytucje, które mają pomagać dzieciom mogły działać razem i wymieniać się doświadczeniami, żeby ta pomoc była jak najlepsza – mówi Krystyna Demkowicz z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka. - Często, na przykład, dostajemy sygnały, że w przypadku dzieci krzywdzonych w placówkach edukacyjnych nauczyciele, wychowawcy nie bardzo wiedzą jak pomóc temu dziecku, jak zainterweniować, dokąd się udać, aby przy tym go nie skrzywdzić. Dziś mamy tu przedstawicieli prawie wszystkich instytucji, które pomagają dzieciom. Jest to cały łańcuszek, z którym mają do czynienia dzieci skrzywdzone.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
50%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Widzę 13-10-2018 7:56
W pogoni za pieniądzem, sukcesem, brak ETYKI w szkole ,wielkie zaufanie do kleru, gro złego czynią same matki. Zapobiegać a nie szukać wiadra wody jak płonie las.
~ 13-10-2018 13:09
No właśnie, a gdy dziecko jest krzywdzone przez inne dziecko ? No i faktycznie przemoc seksualna zwłaszcza między ma stolatkami i grono pedagogiczne mające to gdzieś i tłumaczące "to tylko końskie zaloty" ? A poźniej wyrastają mężczyźni nie mający szacunku do kobiet - co ma to wojujące feministki ?
~ 13-10-2018 21:44
jak zapobiegać? wystarczy nie posyłać dzieci do kościoła.
~No Widzisz 👀 13-10-2018 23:34
Takie szkolenia powinny odbywać się raz na kwartał , Policjant nie powinien mieć broni na takim szkoleniu i w tej placówce , w tym przypadku ! Brakuje doświadczenia lekarzom , może to wina bo , numerka, nie wylosowali ;) 🙂
~dżamp 14-10-2018 12:16
bardzo krzywdzone psychicznie są synusie mamusi.cukiereczki, czerwone lakierki, obcisle przykrótkie spodenki z mankietem, delikatne fryzurki.modelki na wybiegu
użytkownik facebook 14-10-2018 18:18
Jak pomóc rodzicom krzywdzonym przez dzieci?Gdzie Komitet Ochrony Praw Rodziców?
~Czlowieczek 14-10-2018 20:21
Skoro dane sprawa trafia do Sądu choćby informacja o tym ze w danej rodzinie coś jest nie tak bo dziecko tak powiedziało to trzeba sie przyjzec sprawie Matki które mają na wychowaniu dziecko nie zawsze są lepszymi opiekunami od ojców. Duże podloze ma tu już sama dzieciństwo. Jak nas rodzice wychowali i jaki mamy charakter. Jeżeli dana osoba nie zaznala miłości to w jaki sposob ma przekazać ja dalej. W takim momencie dzieci wychowujące się w rodzinach gdzie rodzice sa po przejściach w 90 % są manipulowane przez osoby z którymi mieszkają. Co za tym idzie dzieciakom nie poświęca się tyle czasu ile wymagają tylko skupia się na karierze zawodowej w niekrtorych przypadkach albo na tym żeby dziecko same się zajęło. A kiedy dzieci zabiera się już gdzies więcej to już nie robi się dla dobra dziecka tylko faktura zbieranie ich i podwyższenie alimentów. To jest to dobro dziecka które sygnalizuje ze jest problem a nie da się mu pomóc bo przecież matka jest najlepszym opiekunem. Dopóki z takimi rodzicami nic się nie zrobi to dalej będzie problem i tak w kółko. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group