Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 9894
Zalogowanych: 109
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Jak zaplanować wycieczkę do Wrocławia?

Niedziela, 24 lipca 2016, 20:26
Aktualizacja: Czwartek, 4 sierpnia 2016, 13:59
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Jak zaplanować wycieczkę do Wrocławia?
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
W stolicy Dolnego Śląska burzliwa przeszłość łączy się z barwną teraźniejszością, a atrakcje historyczne i kulturalne gwarantują udany pobyt w tutejszych hotelach. Wycieczka do Wrocławia, będącego czwartym najludniejszym i piątym największym miastem w Polsce, upłynie pod znakiem architektonicznych zachwytów, relaksu nad Odrą oraz długich wieczorów spędzonych w tutejszych pubach i restauracjach.

Dojazd do Wrocławia można zaplanować na kilka sposobów – samochodem, koleją bądź drogą powietrzną. Zdecydowana większość turystów decyduje się na samochód, ponieważ miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju.

Autostradą lub ekspresówką
Południowe krańce miasta przecina autostrada A4, najdłuższa w Polsce, łącząca wschód i zachód kraju. Trasa ta zapewnia wygodny dojazd do Wrocławia między innymi z Rzeszowa, Krakowa, Katowic czy pobliskiego Opola. Na zachodzie kończy się polsko-niemiecką granicą w Jędrzychowicach i przechodzi w niemiecką trasę prowadząca do Drezna. Drugą ważną drogą jest ekspresówka S8, która zaczyna się we Wrocławiu i prowadzi do Białegostoku, przecinając między innymi Łódź oraz Warszawę. Chcąc dojechać do Wrocławia z północy, najlepiej przemieszczać się trasą drogi ekspresowej S5, biegnącej od okolic Grudziądza przez Bydgoszcz, Poznań i Leszno.

Wrocław na szynach lub z lotu ptaka
Bezpośrednie połączenia kolejowe łączą Wrocław między innymi z Warszawą, Krakowem, Katowicami, Poznaniem, Zgorzelcem czy Szklarską Porębą. Podróżujący samolotem dotrą na Port Lotniczy Wrocław - Strachowice imienia Mikołaja Kopernika. W Polsce na wrocławskie lotnisko można dolecieć z Warszawy, Olsztyna i Radomia, natomiast na terenie Europy obsługuje połączenia z Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią, Holandią, a także Szwecją i Norwegią.

Rynek i Ostrów: historyczne perły Wrocławia
Zainteresowanym zwiedzaniem polecamy wybór hotelu w ścisłym centrum, dającego szybki dostęp do największych atrakcji. Obowiązkowym punktem wycieczek jest rynek z późnogotyckim Starym Ratuszem i Sukiennicami oraz Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i położonym po sąsiedzku Ogrodem Botanicznym. Godne uwagi są również kościoły – Katedra św. Marii Magdaleny z „mostkiem czarownic” czy Bazylika św. Elżbiety. Fenomenalne wrażenie robi również barokowy gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z fasadą mierzącą aż 200 metrów. Po spacerze między kamieniczkami warto skręcić w ulicę Świdnicką, prowadzącą do gmachu Opery oraz placu z pomnikiem Bolesława Chrobrego. Po prawej stronie zobaczymy gmach Narodowego Forum Muzyki, obok którego biegnie miejska fosa, będąca popularnym szlakiem spacerowym. Za gmachem warto odbić od fosy i skręcić w ulicę Włodkowica, by podziwiać kamieniczki należące do Dzielnicy Czterech Świątyń. W podwórzu po prawej stronie trafimy na kameralny plac z Synagogą pod Białym Bocianem.

Szlakiem sztuki i architektury
Przemierzanie starówki i jej zakamarków może zająć cały dzień, więc kolejny warto poświęcić na wizytę w Hali Stulecia i jej okolicach. Efektowny budynek zaprojektowany przez Maxa Berga ma burzliwą historię, a tereny wokół niego, z multimedialną fontanną, pergolą i Pawilonem Czterech Kopuł ze zbiorami sztuki współczesnej, zapewnią atrakcje na długie godziny. Chwilę oddechu złapiemy pobliskim w Ogrodzie Japońskim. Drugi dzień zwiedzania warto spędzić również na nadodrzańskich bulwarach z widokiem na Ostrów Tumski, a także w lokalnych muzeach – Narodowym oraz Hydropolis, czyli wyjątkowym Muzeum Wody. Dobrym podsumowaniem pobytu we Wrocławiu będzie spojrzenie na miasto z góry, z tarasu widokowego wieżowca Sky Tower, znajdującego się 200 metrów nad ziemią, na 49 piętrze budynku.

Gdzie na nocleg we Wrocławiu?
Myśląc o odwiedzinach w stolicy Dolnego Śląska warto zaplanować przynajmniej jeden nocleg w którymś z tutejszych hoteli. Miejska baza hotelowa jest rozległa i obejmuje obiekty o różnym standardzie, znajdujące się w różnych częściach miasta. Te najwyższej klasy znajdziemy w ścisłym centrum, wokół Rynku i w jego najbliższej okolicy. Jeśli nie zależy nam na centralnym usytuowaniu, warto rozważyć rezerwację hotelu w pobliżu dróg wylotowych, na przykład przy południowym węźle autostradowym lub na północy, niedaleko wyjazdu na Warszawę. Większość hoteli jest wyposażona w infrastrukturę biznesową, tj. sale konferencyjne i pomieszczenie do bardziej kameralnych spotkań. Ich wielkość i liczba różni się w zależności od lokalizacji.

Wybór i rezerwację hotelu, który zapewni wypoczynek po intensywnym dniu zwiedzania, polecamy przeprowadzić w serwisie HRS, na stronie internetowej www.hrs.pl, dysponującym zawsze aktualną i kompleksową bazą noclegów we Wrocławiu.

Fot. Marcin Jędrzejczak

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
232
Tak
34%
Nie, tak jak jest jest dobrze
58%
Nie mam zdania
8%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Inne wydarzenia
Jelenia Góra areną Mistrzostw Polski
 
Kultura
Teatry uliczne – 3 dzień – Aleksandr Makagon, Kazachstan
 
Kultura
Teatry uliczne – 3 dzień – Teatr Due Mondi, Włochy
 
Jelenia Góra - KARR
Lato pełne wydarzeń z KARR S.A.
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group