Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8403
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Jak zaplanować wycieczkę do Wrocławia?

Niedziela, 24 lipca 2016, 20:26
Aktualizacja: Czwartek, 4 sierpnia 2016, 13:59
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Jak zaplanować wycieczkę do Wrocławia?
Fot. Biuro Prasowe ESK 2016
W stolicy Dolnego Śląska burzliwa przeszłość łączy się z barwną teraźniejszością, a atrakcje historyczne i kulturalne gwarantują udany pobyt w tutejszych hotelach. Wycieczka do Wrocławia, będącego czwartym najludniejszym i piątym największym miastem w Polsce, upłynie pod znakiem architektonicznych zachwytów, relaksu nad Odrą oraz długich wieczorów spędzonych w tutejszych pubach i restauracjach.

Dojazd do Wrocławia można zaplanować na kilka sposobów – samochodem, koleją bądź drogą powietrzną. Zdecydowana większość turystów decyduje się na samochód, ponieważ miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju.

Autostradą lub ekspresówką
Południowe krańce miasta przecina autostrada A4, najdłuższa w Polsce, łącząca wschód i zachód kraju. Trasa ta zapewnia wygodny dojazd do Wrocławia między innymi z Rzeszowa, Krakowa, Katowic czy pobliskiego Opola. Na zachodzie kończy się polsko-niemiecką granicą w Jędrzychowicach i przechodzi w niemiecką trasę prowadząca do Drezna. Drugą ważną drogą jest ekspresówka S8, która zaczyna się we Wrocławiu i prowadzi do Białegostoku, przecinając między innymi Łódź oraz Warszawę. Chcąc dojechać do Wrocławia z północy, najlepiej przemieszczać się trasą drogi ekspresowej S5, biegnącej od okolic Grudziądza przez Bydgoszcz, Poznań i Leszno.

Wrocław na szynach lub z lotu ptaka
Bezpośrednie połączenia kolejowe łączą Wrocław między innymi z Warszawą, Krakowem, Katowicami, Poznaniem, Zgorzelcem czy Szklarską Porębą. Podróżujący samolotem dotrą na Port Lotniczy Wrocław - Strachowice imienia Mikołaja Kopernika. W Polsce na wrocławskie lotnisko można dolecieć z Warszawy, Olsztyna i Radomia, natomiast na terenie Europy obsługuje połączenia z Niemcami, Wielką Brytanią, Włochami, Hiszpanią, Holandią, a także Szwecją i Norwegią.

Rynek i Ostrów: historyczne perły Wrocławia
Zainteresowanym zwiedzaniem polecamy wybór hotelu w ścisłym centrum, dającego szybki dostęp do największych atrakcji. Obowiązkowym punktem wycieczek jest rynek z późnogotyckim Starym Ratuszem i Sukiennicami oraz Ostrów Tumski z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela i położonym po sąsiedzku Ogrodem Botanicznym. Godne uwagi są również kościoły – Katedra św. Marii Magdaleny z „mostkiem czarownic” czy Bazylika św. Elżbiety. Fenomenalne wrażenie robi również barokowy gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego z fasadą mierzącą aż 200 metrów. Po spacerze między kamieniczkami warto skręcić w ulicę Świdnicką, prowadzącą do gmachu Opery oraz placu z pomnikiem Bolesława Chrobrego. Po prawej stronie zobaczymy gmach Narodowego Forum Muzyki, obok którego biegnie miejska fosa, będąca popularnym szlakiem spacerowym. Za gmachem warto odbić od fosy i skręcić w ulicę Włodkowica, by podziwiać kamieniczki należące do Dzielnicy Czterech Świątyń. W podwórzu po prawej stronie trafimy na kameralny plac z Synagogą pod Białym Bocianem.

Szlakiem sztuki i architektury
Przemierzanie starówki i jej zakamarków może zająć cały dzień, więc kolejny warto poświęcić na wizytę w Hali Stulecia i jej okolicach. Efektowny budynek zaprojektowany przez Maxa Berga ma burzliwą historię, a tereny wokół niego, z multimedialną fontanną, pergolą i Pawilonem Czterech Kopuł ze zbiorami sztuki współczesnej, zapewnią atrakcje na długie godziny. Chwilę oddechu złapiemy pobliskim w Ogrodzie Japońskim. Drugi dzień zwiedzania warto spędzić również na nadodrzańskich bulwarach z widokiem na Ostrów Tumski, a także w lokalnych muzeach – Narodowym oraz Hydropolis, czyli wyjątkowym Muzeum Wody. Dobrym podsumowaniem pobytu we Wrocławiu będzie spojrzenie na miasto z góry, z tarasu widokowego wieżowca Sky Tower, znajdującego się 200 metrów nad ziemią, na 49 piętrze budynku.

Gdzie na nocleg we Wrocławiu?
Myśląc o odwiedzinach w stolicy Dolnego Śląska warto zaplanować przynajmniej jeden nocleg w którymś z tutejszych hoteli. Miejska baza hotelowa jest rozległa i obejmuje obiekty o różnym standardzie, znajdujące się w różnych częściach miasta. Te najwyższej klasy znajdziemy w ścisłym centrum, wokół Rynku i w jego najbliższej okolicy. Jeśli nie zależy nam na centralnym usytuowaniu, warto rozważyć rezerwację hotelu w pobliżu dróg wylotowych, na przykład przy południowym węźle autostradowym lub na północy, niedaleko wyjazdu na Warszawę. Większość hoteli jest wyposażona w infrastrukturę biznesową, tj. sale konferencyjne i pomieszczenie do bardziej kameralnych spotkań. Ich wielkość i liczba różni się w zależności od lokalizacji.

Wybór i rezerwację hotelu, który zapewni wypoczynek po intensywnym dniu zwiedzania, polecamy przeprowadzić w serwisie HRS, na stronie internetowej www.hrs.pl, dysponującym zawsze aktualną i kompleksową bazą noclegów we Wrocławiu.

Fot. Marcin Jędrzejczak

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group