Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 7911
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak się kłócić bez sięgania po argument pięści

Czwartek, 1 marca 2012, 9:15
Aktualizacja: 9:19
Autor: Es
Trzydzieści pięć osób ukończyło w ubiegłym roku program „PARTNER", przeznaczony dla osób, które dopuszczały się przemocy w rodzinie.

W programie uczestniczyło 48 osób w różnym wieku, w tym 42 mężczyzn i 6 kobiet."PARTNER” – to program mający uświadomić sprawcom przemocy społeczne role w rodzinie. Obejmuje dorosłych, młodzież niedostosowaną społecznie, młodzież wykazującą agresywne zachowania, ale też ludzi pozornie zdrowych psychicznie i w pełni odpowiedzialnych za swoje czyny, a z różnych powodów dopuszczających się aktów przemocy.

Terapeuci zaangażowani do tych działań nie przekonują nikogo, że w domu nie ma miejsca na kłótnie i spory. Ale - jak zakładają twórcy programu, rzecz w tym, aby przekonać ludzi, że kłótnia może być sprawiedliwa, a spory – rozwiązywane „zdrowo” bez naruszania godności drugiej osoby, a tym bardziej – nietykalności fizycznej. Celem programu jest doprowadzenie do sytuacji, aby nawet trudna wymiana zdań nie kończyła się interwencją policji i pogotowia ratunkowego.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group