Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7978
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak nas widzą, tak nas fotografują

Czwartek, 11 marca 2010, 19:18
Aktualizacja: 19:18
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Jak nas widzą, tak nas fotografują
Fot. TEJO
Najciekawsze zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznego pleneru Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego w Przesiece można od dziś oglądać w Galerii Hall Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu.

Trzydziestu jeden autorów pokazało swoje wizje Karkonoszy i rozmaitych miejsc Kotliny Jeleniogórskiej. Obrazy o tyle nietypowe, że wykonane przez ludzi, którzy w naszym regionie bywają okazjonalnie, mogą więc spojrzeć nań ze świeżością i bez rutyny. Zdjęcia nadesłali fotograficy, między innymi, z Radomska, Warszawy, Częstochowy, Radomia, Olsztyna, Bydgoszczy i Łodzi. Są też prace miejscowych członków JTF, którzy uczestniczyli w plenerze.

W imprezie, którą JTF zorganizował w upalne dni września ubiegłego roku w Przesiece, uczestniczyli też prezes Fotoklubu RP Zbigniew Cybulski oraz Małgorzata Dołowska, dyrektorka Fundacji „Fotografia dla przyszłości”. Komisarzami wystawy poplenerowej byli Tadeusz Biłozor i Janusz Pytel, prezesi JTF (obecny i były).

Na fotografiach uwieczniono piękno ziemi jeleniogórskiej. Są tu zdjęcia miejsc znanych powszechnie, jak choćby Schronisko „Samotnia” i pejzaże ze Śnieżką w tle. Są też zakątki odkryte przez gości podczas wycieczek z aparatem, które odbyli przez kilka plenerowych dni.

Gości wernisażu – w obecności dyrektor Osiedlowego Domu Kultury Sylwii Motyl-Cinkowskiej – przywitała Stanisława Ciechanowska, opiekunka galerii ODK. Wielu autorów, ze zrozumiałych względów, nie mogło dotrzeć na imprezę. Byli fotograficy z Jeleniej Góry, z prezesem JTF Tadeuszem Biłozorem na czele. Godną odnotowania jest obecność młodzieży, rzadko widywanej na wernisażach. Zdjęcia z pleneru oglądali uczestnicy zimowych warsztatów fotograficznych, które poprowadził w ODK Andrzej Kryszpin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group