Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7267
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak głosować

Sobota, 24 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 13:52
Autor: marek

Na kogo chcemy głosować w niedzielnych wyborach do Sejmu i Senatu z grubsza wiemy, ale jak to zrobić, żeby nasz głos był ważny? Jak wyjaśnia Małgorzata Zając z obwodowej komisji wyborczej w Legnicy, każdy głosujący dostanie dwie karty do głosowania. Pierwsza, biała zawiera 15 list komitetów partyjnych. W przeciwieństwie do poprzednich wyborów, nie będzie to książeczka, a płachta formatu A2. Na niej trzeba wybrać ten komitet który chcemy poprzeć i na liście wybieramy jedno nazwisko obok którego należy postawić krzyżyk lub znak X.

Na żółtej liście kandydatów do Senatu znajdziemy 16 nazwisk. Możemy poprzeć od 1 do 3 kandydatów. Głos będzie nieważny jeśli nie zaznaczymy nikogo lub postawimy więcej niż trzy krzyżyki.

W sobotę i niedzielę nie usłyszymy już spotów wyborczych, ani nie spotkamy wiecu kandydatów do Sejmu i Senatu, gdyż przez te dwa dni obowiązuje cisza przedwyborcza. Natomiast do pracy przygotowują się komisje wyborcze w 600 obwodach głosowania 1 okręgu wyborczego obejmującego dawne województwa jeleniogórskie i legnickie. W okręgu zarejestrowano 268 kandydatów do Sejmu z 15 list wyborczych. Kobiet na tych listach jest 63. Kandydaci ubiegać się będą o 12 mandatów co oznacza że o jedno miejsce w Sejmie zabiega 22 kandydatów. Najmłodszy kandydat ma 21 lat najstarszy 81 lat. Średnia wieku kandydatów wynosi 45 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group