Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8402
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 11:52
Aktualizacja: Czwartek, 22 sierpnia 2019, 14:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jacek Sutryk i Jerzy Łużniak o 21 tezach
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (19.08) w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyło się otwarte spotkanie z Jackiem Sutrykiem – prezydentem Wrocławia i Jerzym Łużniakiem – prezydentem Jeleniej Góry. Zainteresowanie było niewielkie, ale ci, którzy przybyli – mieli okazję poznać szczegóły "Samorządnej Rzeczypospolitej" oraz porozmawiać z dolnośląskimi włodarzami.
Ten rok jest dość szczególny dla polskiego samorządu - rozpoczął się dramatycznie, od zabójstwa naszego kolegi Pawła Adamowicza. To był też początek o samorządzie polskim, o jego kondycji. Spotkaliśmy się 4 czerwca w Gdańsku, gdzie świętowaliśmy 30-lecie pierwszych, półwolnych wyborów - mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. - W 2020 roku będziemy świętować 30-lecie pierwszych wolnych wyborów samorządowych - to jest moment, kiedy należy rozmawiać o tym, co się udało, co nie, a co należy zmienić - dodał włodarz stolicy Dolnego Śląska.

W trakcie spotkania prezydent Wrocławia odczytał 21 tez, które znalazły się w deklaracji pod hasłem "Samorządna Rzeczypospolita" i był czas na dyskusję. Wśród zgromadzonych w sali JCK nie zabrakło samorządowców z regionu - byli m.in. włodarze: Szklarskiej Poręby, Mysłakowic, Jeżowa Sudeckiego, Lwówka Śląskiego czy jeleniogórscy radni związani z Platformą Obywatelską.

Chciałbym, aby samorządy, które wywiązują się z zadań własnych, zleconych z administracji państwowej - mogły liczyć na dofinansowanie an ustalonym poziomie. Mam tu na myśli przede wszystkim edukację - podkreślił J. Sutryk.
Najważniejsze, żebyśmy byli samorządni - nie po to w 1990 roku były wolne wybory samorządowe, żeby dzisiaj decydowano dzisiaj za nas jak ma być budowana ulica w Jeleniej Górze czy Wrocławiu - mówił Jerzy Łużniak. - Nie mogą za nas decydować posłowie i senatorowie w Warszawie, w jaki sposób mamy się rozwijać - dodał prezydent Jeleniej Góry.

Zgromadzeni podkreślali, że o przyszłości samorządu można zdecydować jedynie za pomocą kartki wyborczej.

21 tez samorządowców związanych z PO można przeczytać na stronie:
www.miasta.pl/uploads/attachment/file/2816/21Tez.pdf

Twoja reakcja na artykuł?

14
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
31
65%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group