Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5412
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Iwona Niedźwiedź ambasadorką piłki ręcznej w Karpaczu

Czwartek, 17 czerwca 2021, 10:10
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Iwona Niedźwiedź ambasadorką piłki ręcznej w Karpaczu
Fot. Przemek Kaczałko
W hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu podpisano uroczyście porozumienie pomiędzy szkołą prowadzoną przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a Iwoną Niedźwiedź - byłą reprezentantką Polski i zawodniczkę m.in. Vitaralu Jelfy Jelenia Góra, a obecnie komentatorką sportową.

Od kilku lat, dzięki Dili Samadovej w mieście pod Śnieżką trenują szczypiornistki, będące uczennicami DZS. Szkoła robi kolejny krok w rozwijaniu piłki ręcznej, angażując do współpracy Iwonę Niedźwiedź.

Mam nadzieję, że to kolejny krok do przodu. Staramy się o statut Szkoły Mistrzostwa Sportowego w piłce ręcznej. Liczymy, że atrakcyjność prowadzonych zajęć przez Iwonę Niedźwiedź przysporzy szkole prestiżu, a co za tym idzie pomoże w naborze - wyznała Bogusława Kozłowska, dyrektorka DZS w Karpaczu.

Placówka marszałkowska ma doskonałą bazę z internatem i halą sportową, co z pewnością sprzyja ściąganiu talentów do Karpacza. Iwona Niedźwiedź poza promowaniem szkoły, ma też prowadzić treningi raz, bądź dwa razy w miesiącu.

Tu jest bardzo mocna kadra szkoleniowa - Dili Samadovej nikomu przedstawiać nie trzeba, jest też Iza Prudzienica. W Jeleniej Górze gra też Agnieszka Kowalska i w tej całej akcji chodzi też o to, żeby zachęcać dzieci do gry w piłkę ręczną - powiedziała Iwona Niedźwiedź. - To na pewno nie będzie krótki proces, ale po długiej przerwie wracam do Karpacza, który jest przepiękny, jest nowa hala sportowa - są bardzo fajne warunki, żeby osiągać wysokie wyniki w sporcie - dodała ambasadorka.

Trenerka Samadova również podkreśla, że w Karpaczu są doskonałe warunki do trenowania.

Chcemy, żeby coraz więcej zawodniczek tu się szkoliło. Mam nadzieję, że powstanie tu SMS, bo obecnie jest tylko w Płocku - dodała D. Samadova.

Po części oficjalnej, kiedy to deklarację współpracy podpisali: Bogusława Kozłowska, Iwona Niedźwiedź oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski - odbył się pokaz akrobatyczny grupy Ocelot, była też rozgrzewka z trenerką personalną, a następnie rzuty vipowskie w wykonaniu zaproszonych gości.

Dolnośląski Festiwal Piłki Ręcznej odbył się po raz pierwszy, ale organizatorzy chcą, aby stał się tradycją. W ramach imprezy odbył się turniej w kategorii młodziczek, w którym wzięły udział: Jedynka Dzierżoniów, Olimp Grodków, SPR Kępno, Sokół Żary, Włókniarz Mirsk, APR Świdnica i Karkonosze Jelenia Góra. Byli też przedstawiciele DPS-u w Miłkowie. Zwyciężyła ekipa z Grodkowa.

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
5
24%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group