Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10328
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze

Wtorek, 7 listopada 2017, 18:10
Aktualizacja: 18:14
Autor: MDvR
Jelenia Góra: IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
Listopadowe bieganie podczas Dnia Niepodległości to doskonała okazja aby pokazać, że sport idealnie pasuje do celebrowania takich okazji, a bieganie w szczególności. Podniosła atmosfera i ulice oraz domy przystrojone w narodowe barwy idealnie się komponują z radosnym tłumem biegaczy, którzy również nie zapominają o biało – czerwonych dodatkach do sportowej garderoby, a w biegnącym tłumie często powiewają flagi i na wietrze unoszą się białe i czerwone balony.

Tak było do tej pory zawsze i tak właśnie wygląda jeleniogórski Bieg Niepodległości, będący już po prostu oficjalnym elementem miejskich uroczystości. O popularności tego biegu niech zaświadczy fakt, że miejsca na liście startowej rozeszły się jak ciepłe bułeczki, a organizatorzy znów musieli zwiększać limit zapisywanych osób. To też, swojego rodzaju symboliczne, zakończenie biegowego sezonu, a wielu zawodników, którzy pobiegną 11.11 w Jeleniej Górze przez ostatnie miesiące ścigało się w biegowym cyklu Runner's World Super Bieg. Bieg Niepodległości to, dla organizatorów, ale pewnie też zawodników, swoista wisienka na torcie i pożegnanie z sezonem 2017, bo RWSB wróci przecież wiosną 2018.

Tradycyjnie mamy na Biegu Niepodległości dwa dystanse: bieg główny i atestowane 10 km oraz 5 km czyli kolejny Memoriał Piotra Schmidla - pracownika cieplickiego uzdrowiska, pasjonata sportu, gór i biegania. Start "dychy" na Placu Ratuszowym, start "piątki" z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK). Oba biegi startują o godzinie 11:00. Meta oczywiście usytuowana będzie w Cieplicach na Placu Piastowskim, a ostatni kilometr trasy to przepiękne jesienne alejki Parku Zdrojowego. Działać będzie Miasteczko Zdrowia zorganizowane przez Uzdrowisko Cieplice, na zawodników czekać będzie ciepły posiłek, a dekoracja zwycięzców rozpocznie się ok. godziny 13:00.

Baza biegu i biuro zawodów również czekają na Placu Piastowskim. Wydawanie numerów i pakietów startowych (w pakiecie m.in. biało - czerwona czapka biegowa, w sam raz na jesienne i zimowe chłody) już w piątek w godz. 17:00 - 19:00. W sobotę biuro biegu zaczyna pracę o godz. 8:00. Darmowe autobusy MZK startują z przystanku "Apteka pod Koroną" na ul. Wolności 265 i to one 11 listopada rozwiozą uczestników na oba starty. Powrót do Cieplic - ulicami Jeleniej Góry - już tylko na własnych nogach! To już IV Bieg Niepodległości w Jeleniej Górze. Niesamowitą atmosferę tego biegu tworzą przede wszystkim biegacze, ale również kibice, spacerowicze i turyści, których tego wyjątkowego dnia nie brakuje. Razem mamy szansę spędzić kolejny wspaniały świąteczny dzień, a potem mile go wspominać. Niech więc znów będzie patriotycznie, wesoło i sportowo!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group