Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8230
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Inwestycje drogowe w Gminie Mysłakowice

Piątek, 14 lutego 2020, 9:33
Aktualizacja: Wtorek, 18 lutego 2020, 14:13
Autor: Przemek Kaczałko
Mysłakowice: Inwestycje drogowe w Gminie Mysłakowice
Fot. archiwum
Urząd Gminy Mysłakowice pracuje nad szeregiem inwestycji drogowych, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo.
Pierwszy kwartał 2020 roku to czas, w którym służby gminne przygotowują do realizacji przedsięwzięcia inwestycyjne oraz starają się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie. Jak co roku, jednym z głównych obszarów inwestowania jest infrastruktura drogowo-mostowa - informują władze gminy.

W 2020 roku nastąpi kontynuacja rozbudowy oświetlenia drogowego w Kostrzycy - ul. Kościuszki, w Mysłakowicach - ul. Zielona oraz w Gruszkowie wzdłuż drogi powiatowej. Ponadto rozstrzygnięto postępowania przetargowe na opracowanie dokumentacji technicznej nowych zamierzeń oświetleniowych tj. budowa oświetlenia drogowego - ul. Dolna i Zacisze w Mysłakowicach i Łomnicy, ul. Turystyczna-Sportowa w Karpnikach oraz w Strużnicy. Kompleksowa dokumentacja zostanie opracowana i przekazana Wójtowi Gminy w 2020 roku. Realizacja rzeczowa planowana jest na kolejne lata - informują urzędnicy.

Ponadto Zarząd Gminy ustalił priorytety inwestycyjne na 2020 rok w zakresie przebudowy dróg gminnych. Określono 5 najważniejszych zadań, które zgłoszono do dofinansowania zewnętrznego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Do priorytetowych tegorocznych zadań należą:
1. Przebudowa drogi gminnej nr 96 w Dabrowicy,
2. Przebudowa drogi gminnej ul. Fabryczna w Mysłakowicach,
3. Przebudowa drogi gminnej ul. Poprzeczna w Łomnicy,
4. Przebudowa drogi gminnej ul. Karkonoska w Łomnicy (odnoga przy rzece do mostu na drodze powiatowej),
5. Przebudowa mostu ul. Leśna w Karpnikach.

Szacunkowa wartość powyższych inwestycji to kwota około 3.5 mln zł. Wartość wnioskowanego dofinansowania to 80 procent. Wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa podczas wizyty u Wójta Gminy Mysłakowice Michała Ormana szczegółowo zapoznał się z potrzebami Gminy Mysłakowice i wysoko ocenił dotychczasową współpracę. Mocnym argumentem był fakt, że Gmina Mysłakowice sprawnie zrealizowała zadania dofinansowane w 2019 roku na kwotę ponad 4 mln zł i należycie je rozliczyła przed służbami wojewody - podkreślają władze Gminy Mysłakowice.

W ostatnią fazę uzgodnień z DSDiK wchodzi projekt budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej w Kostrzycy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że służby gminne przebrną tę wybitnie trudną drogę i inwestycja tak długo oczekiwana przez mieszkańców Kostrzycy znajdzie swój finał w bieżącym roku - dodają.

W 2020 roku Zarząd Gminy wraz z Radą Gminy zdecydowali również, że rozpoczną się prace projektowe dla przebudowy drogi gminnej ul. 1 Maja w Mysłakowicach wraz z modernizacją oświetlenia oraz przebudową łącznika pomiędzy ul. Łokietka a Górską.

Na zadania drogowe w 2020 roku planuje się przeznaczyć kwotę ponad 5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

19
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
26
Tak
35%
Nie
65%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group