Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9873
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Inwestycja na zgliszczach „dywanówki”

Wtorek, 16 marca 2010, 7:46
Aktualizacja: Środa, 17 marca 2010, 7:55
Autor: Ania
KOWARY: Inwestycja na zgliszczach „dywanówki”
Fot. Ania
Kowarzanin, który w połowie lat 80. XX wieku wyjechał z Polski, postanowił zainwestować w mieście rodzinnym. Od kwietnia w budynku technicznym po byłej Fabryce Dywanów będą powstawać produkty medyczne szwedzkiej firmy Inoris Medical Sp. z o.o. Pracę znajdzie 20 osób. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie.

– Po wyjeździe z Polski zamieszkałem w Szwecji. Teraz z sentymentu postanowiłem zainwestować w Kowarach. Namówiłem swoich wspólników i w kwietniu rozpoczniemy tutaj produkcję. Jedyne, co mnie przeraża to urzędy, ale wszystko jest do przejścia – mówi Jan Cyganik, prezes zarządu Inoris Medical . – W Kowarach przebywają także moi synowie, którzy również inwestują w Polsce – dodaje.

Firma Inoris Medical z Malmö istnieje od 1991. Zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem akcesoriów endoskopii. W 2007 roku założono spółkę kowarską, która przejmie produkcję. W mieście nad Jedlicą będzie produkowany m.in. manometr, mierzący ciśnienie w rurce intubacyjnej. Nowoczesna technika i wysokiej jakości produkty są jednym ze sposobów, dzięki którym przedsiębiorstwo ma stale mnóstwo zamówień i poradziło sobie z kryzysem, jaki w ubiegłym roku dotknął Stany Zjednoczone i Europę.

Goście otwarcia, między innymi, burmistrz Mirosław Górecki, prezes szpitala „Bukowiec” Wiesława Gajewska, właściciel Parku Miniatur Marian Piasecki oraz przedstawiciele firmy Inoris Medical mieli okazję zobaczyć część produktów, jakie będą powstawać w Kowarach. Weszli do pomieszczenia, które wkrótce zostanie starannie zamknięte, a wszystko po to, żeby produkty medyczne powstawały w sterylnych warunkach.

- Na zgliszczach fabryki dywanów powstają nowe firmy, dające zatrudnienie mieszkańcom. Tuż przed Parkiem Miniatur produkcję rozpocznie firma szwedzka, co mnie bardzo cieszy. Teren ten nabiera nowego wymiaru– mówi Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group