Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 5899
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwestor Focus Mall zapłaci miastu kary umowne?

Środa, 12 września 2012, 9:26
Aktualizacja: 15:30
Autor: Angela
Jelenia Góra: Inwestor Focus Mall zapłaci miastu kary umowne?
Fot. Angela
Z końcem września br. mijają pierwsze terminy budowy Focus Mall–u przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze zapisane w akcie notarialnym. Tymczasem plac budowy zarosły drzewa i chaszcze. Czy miasto wystąpi do inwestora o należne kary za zwłokę?

Focus Mall o powierzchni 40 610 m kwadratowych miał powstać w ciągu 24 miesięcy. Mimo, że przez kilka lat nic się w tym miejscu nie działo, w czerwcu 2010 roku, kiedy uroczyście przy VIP-owskiej obsadzie i konferansjerce Tomasza Kamela, wmurowano kamień węgielny prezes firmy Park Ridge w Polsce Jarosław Fijałkowski zapewniał, że już nic nie zagraża realizacji zadania.

Obiekt miał wypełnić lukę w zabudowaniach wzdłuż ulicy 1 Maja. Na trzech poziomach handlowych miało się znaleźć 89 sklepów, restauracji, kawiarni. Miało być również 4-salowe kino i parking na 276 aut. Po uruchomieniu galerii pracę w niej miało znaleźć około 750 osób, a przy budowie galerii - około 1200 osób. Tak miało być. Teraz mieszkańcy już się nie łudzą, że coś w tym miejscu powstanie.

- Jak do tej pory nie wybudowali, to już nie wybudują – mówi pani Edyta Olszewska z Jeleniej Góry. – Szkoda, bo jest to spory teren w centrum miasta, który zarosły już drzewa. Miasto powinno pomyśleć o jego odzyskaniu i poszukaniu nowego inwestora – dodaje jeleniogórzanka.

Trudno się temu dziwić, skoro przedstawiciele tej firmy publicznie zapewniali, również naszych dziennikarzy, że prace ruszą za dzień, za miesiąc, za chwilę… i kończyło się na obietnicach.

Władze miasta mają jednak więcej wiary w firmę Parkridge Retail Developer, która obiecała wybudować galerię i od lat tłumaczy się brakiem pieniędzy oraz kryzysem finansowym. Na pytanie - jakie kroki zamierza poczynić z chwilą upłynięcia terminów wykonania zadania, odpowiadają bardzo powściągliwie i ogólnikowo.

- Zapisy aktu notarialnego ściśle określają prawa i obowiązki stron. Inwestor ma wskazane zakresy robót i terminy, w których powinny być one wykonane. Jeden z tych terminów upływa z końcem września br., drugi - z końcem marca 2013. Niewykonanie wskazanych w akcie zakresów prac może skutkować nałożeniem kar finansowych na inwestora – odpowiada Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Nie dowiedzieliśmy się również, o jakie kwoty kar chodzi. Zdaniem rzecznika prasowego urzędu miasta jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1039
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group