Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5529
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Inwazja radzieckiego i rosyjskiego kina

Piątek, 13 listopada 2009, 12:46
Aktualizacja: 12:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Inwazja radzieckiego i rosyjskiego kina
Fot. TEJO
Dzieła sztuki filmowej reżyserów ze wschodu – niektóre wpisane w historię kina wielkimi literami – będzie można od dziś oglądać na ekranie kina Lot. Festiwal „Sputnik nad Polską” potrwa do 19 listopada. Będą poranki dla dzieci w weekend, a po południu – projekcje dla widzów starszych.

Czas w „Locie” cofnie się już dziś do lat 30. XX wieku i najsłynniejszej radzieckiej komedii „Świat się śmieje” (Wiesolyje riebiata) w reż. Grigorija Aleksandrowa – początek filmu o godz. 17. Dwie godziny później na ekranie w Locie będzie można zobaczyć film „Słowo jak głaz”, a o godz. 21 „Zakładnik” Aliksieja Uczitiela.

W sobotę i w niedzielę „Lot” zaprasza dzieci na poranki. Początek w południe, a w programie – radzieckie bajki. Nie zabraknie z pewnością „Wilka i zająca”. O godz. 16 zaplanowano filmy krótkometrażowe.

O 18 w sobotę – arcydzieło Władimira Menszowa „Moskwa nie wierzy łzom”, a o godz. 21 – „Bikiniarze” – przebojowy rosyjski film muzyczny.
W niedzielę o godz. 18 zacznie się projekcja filmu „Kamienna głowa” – rosyjski film akcji, zaś o godz. 21 – komediodramat „Księżycowy tata”.

W poniedziałek (16 X) o godz, 16 – kolejny hit, romantyczny dramat „Lecą żurawie” (Złota Palma w Cannes dla Michaiła Chołozotowa w 1958 roku). Dwie godziny później – „Dzikie pole” – obsypany nagrodami film rosyjski.
17 listopada o godz. 18 na ekranie „Lotu” – „Los człowieka” – dramat wojenny z 1959 roku, a o godz. 20 – „Osobliwości narodowego polowania” – komedia rosyjska o fińskim pisarzu, który dowiaduje się, jak wygląda polowanie w Rosji.

W środę (18 X) o godz. 18 „Cztery pory miłości” – cztery nowele, cztery spojrzenia na miłość. Dwie godziny później – „Dworzec dla dwojga”, dramat radziecki o miłości dwojga samotnych ludzi.

„Sputnik nad Polską” z Jeleniej Góry odleci 19 listopada w czwartek. Ostatni dzień festiwalu to „Minnesota” (godz. 18) – dramat z hokejowym wątkiem, zaś o godz. 20 – „Morfina” - na podstawie powieści „Zapiski młodego lekarza” Bułhakowa.

Wstęp na poszczególne projekcje kosztuje 10 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1397
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group