Sobota, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6032
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja muzyczno–teatralna początkiem przyjaźni

Sobota, 14 października 2017, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 15:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja muzyczno–teatralna początkiem przyjaźni
Fot. Przemek Kaczałko
Zarówno we wtorek (10.10) w Jeleniogórskim Centrum Kultury, jak i w piątek (13.10) w Zdrojowym Teatrze Animacji – uczestnicy projektu "Paczłorkowo" byli oklaskiwani przez komplet publiczności, co było najlepszą nagrodą zwieńczającą wspólnie spędzony czas podczas warsztatów integrujących osoby sprawne i niepełnosprawne.

Uczestnicy projektu od początku września spotykali się w różnych miejscach, by podczas warsztatów tworzyć muzykę, bawić się w teatr i wyrażać siebie poprzez działania plastyczne, nie zważając na różnice wieku, pochodzenie czy stopień sprawności – podkreślają organizatorzy. - Cieszę się, że mogłem brać udział w tych warsztatach, podczas których nasza wspaniała kadra i nasze chęci połączyły nas - uczestników w przyjaciół lub jak wolicie - w jeden piękny i różnorodny „patchwork” - powiedział Jakub Chrapusta, uczestnik projektu.

Podobnie jak przed kilkoma dniami w JCK, na cieplickiej scenie zaprezentowała się Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika, która przy użyciu pięciu dźwięków wyczarował wspaniałą muzykę. Jednym z widzów był specjalista od sztuki teatralnej – Tadeusz Wnuk, którego poprosiliśmy o fachową ocenę występu. - Zespół Pentatonika wyczarował przepiękne klimaty przyrody, jak i dnia codziennego. Wykonawcy świetnie sobie z tym poradzili – powiedział dyrektor Teatru Norwida. - W drugiej części zobaczyliśmy spektakl „Życie to nie bajka”, dla którego inspiracją były bajki przeplatane reklamą. Zostało to przedstawione w ciekawy sposób za pomocą teatru czarnego, teatru cienia, czyli mieliśmy do czynienia z teatrem białego horyzontu, pantomimy, bardziej gestu, symbolu niż słowa, a to bardzo mocno przemawia do widza – ocenił Tadeusz Wnuk, który z doświadczenia wie ile zajmuje przygotowanie spektaklu, a w tym przypadku uczestnicy projektu mieli mało czasu na przygotowania. - Jak widać świetnie się z tym uporali, ale padło tu ważne stwierdzenie, że nie udałoby się to, gdyby się nie zintegrowali, co było koronnym elementem pracy – dodał dyrektor.

W projekcie uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz starszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 10, a także Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika. Projekt „Paczłorkowo” został zrealizowany w ramach programu operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017”. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
687
Tak, często
16%
Czasami
44%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
2%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Strzecha Akademicka – chwila wytchnienia w drodze na Śnieżkę
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Nie chcą więcej imprezy techno
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group