Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9558
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja muzyczno–teatralna początkiem przyjaźni

Sobota, 14 października 2017, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 17 października 2017, 15:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja muzyczno–teatralna początkiem przyjaźni
Fot. Przemek Kaczałko
Zarówno we wtorek (10.10) w Jeleniogórskim Centrum Kultury, jak i w piątek (13.10) w Zdrojowym Teatrze Animacji – uczestnicy projektu "Paczłorkowo" byli oklaskiwani przez komplet publiczności, co było najlepszą nagrodą zwieńczającą wspólnie spędzony czas podczas warsztatów integrujących osoby sprawne i niepełnosprawne.

Uczestnicy projektu od początku września spotykali się w różnych miejscach, by podczas warsztatów tworzyć muzykę, bawić się w teatr i wyrażać siebie poprzez działania plastyczne, nie zważając na różnice wieku, pochodzenie czy stopień sprawności – podkreślają organizatorzy. - Cieszę się, że mogłem brać udział w tych warsztatach, podczas których nasza wspaniała kadra i nasze chęci połączyły nas - uczestników w przyjaciół lub jak wolicie - w jeden piękny i różnorodny „patchwork” - powiedział Jakub Chrapusta, uczestnik projektu.

Podobnie jak przed kilkoma dniami w JCK, na cieplickiej scenie zaprezentowała się Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika, która przy użyciu pięciu dźwięków wyczarował wspaniałą muzykę. Jednym z widzów był specjalista od sztuki teatralnej – Tadeusz Wnuk, którego poprosiliśmy o fachową ocenę występu. - Zespół Pentatonika wyczarował przepiękne klimaty przyrody, jak i dnia codziennego. Wykonawcy świetnie sobie z tym poradzili – powiedział dyrektor Teatru Norwida. - W drugiej części zobaczyliśmy spektakl „Życie to nie bajka”, dla którego inspiracją były bajki przeplatane reklamą. Zostało to przedstawione w ciekawy sposób za pomocą teatru czarnego, teatru cienia, czyli mieliśmy do czynienia z teatrem białego horyzontu, pantomimy, bardziej gestu, symbolu niż słowa, a to bardzo mocno przemawia do widza – ocenił Tadeusz Wnuk, który z doświadczenia wie ile zajmuje przygotowanie spektaklu, a w tym przypadku uczestnicy projektu mieli mało czasu na przygotowania. - Jak widać świetnie się z tym uporali, ale padło tu ważne stwierdzenie, że nie udałoby się to, gdyby się nie zintegrowali, co było koronnym elementem pracy – dodał dyrektor.

W projekcie uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz starszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 10, a także Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika. Projekt „Paczłorkowo” został zrealizowany w ramach programu operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017”. Patronatem honorowym wydarzenie objął Prezydenta Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1274
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group